Ohlédnutí za letním soustředěním starší přípravky HC RT TORAX

Romana Opatová, 16.08.2020
Přípravu v tzv. předzávodním období zahájili hráči starší přípravky společným výjezdním soustředěním. V týdnu od 10. srpna absolvovali v podhůří Jeseníku pod vedením svého trenéra Jiřího Trembáče řadu pohybových a výkonnostních tréninků, ale i společných týmových her a zábavných aktivit.

Pro soustředění si tým zvolil obvyklou lokalitu – Malou Morávku. Přes 20 hráčů narozených v ročníku 2010 a 2011 zahájilo akci v pondělí společnou pěší túrou doplněnou koupáním v místní říčce a hlavně pohybovým tréninkem.

Úterní dopoledne patřilo vytrvalostnímu běhu proloženému opět pohybovými týmovými cviky. Odpoledne přišlo na řadu cvičení zaměřené na týmovou spolupráci. Hráči rozdělení do skupin zdolávali vzájemně se svázanými kotníky výšlap lyžařskou sjezdovkou. Vedle fyzického zatížení se tak museli komunikačně popasovat s vytvořeným pohybovým omezením, tj. domluvit se, sledovat vzájemně aktuální problémy v chůzi apod.

Ve středu dopoledne hráči navštívili bazén a poměřili si své plavecké dovednosti v plaveckém závodu. Středeční odpoledne otevřel druhý ročník týmového závodu RT TORAX Spartan Race. V přibližně 50minutovém závodu týmy absolvovaly dovednostní překážky – lanové dráhy, balancování na zavěšeném laně, podlézání pod sítí apod. I zde to nebylo pouze o tom, vydat ze sebe fyzické maximum, ale především naučit se fungovat jako tým, což je pro hráče hokeje snad to nejdůležitější. Náročný středeční den zakončila noční stezka odvahy.

Čtvrtek patřil tradičnímu výletu na nejvyšší vrchol Jeseníků – Praděd. Pro cestu zpět do místa ubytování si hráči se svým dospělým doprovodem zvolili turistickou trasu a celkem tak zdolali více než 15 km. Večer byl následně završen společným rozlučkovým táborákem.

Všechny volné chvíle po celý týden vyplňovaly zápasy či turnaje ve florbalu nebo fotbale.

O krátké zhodnocení celé akce jsme požádali i trenéra Jiřího Trembáče:
Letošní soustředění se opravdu vydařilo, nejen že nám vyšlo nádherné počasí jako stvořené pro sportovní aktivity, ale také se nám vyhýbala zranění a zdravotní problémy.
Jak již bylo zmíněno, soustředění bylo velmi pestré a hráči tak neustále o něco soutěžili a museli překonávat sami sebe. Rád bych také vyzdvihl chování hráčů, které letos bylo příkladné. A v neposlední řadě patří mé poděkování dospělému doprovodu, který mi s celým soustředěním pomáhal, jmenovitě Michalovi Opatovi, Martinovi Macháčovi, Romaně Opatové a naší zdravotnici Miladě Ručkové.