O pohár města Ostravy: Turnaj mladších žáků HC RT TORAX na domácí půdě

Romana Opatová, 30.08.2020
Šest týmů si poměřilo své síly a hokejové dovednosti na porubském turnaji, který se uskutečnil v sobotu 29. srpna na domácí půdě v Kooperativa Arena i hlavní RT TORAX Arena. Vedle domácího celku, hráčů mladších žáků narozených v ročníku 2009, dorazili stejně staří hráči z Frýdku-Místku, Kopřivnice, Nového Jičína, Metropolia Silesia a Havířova.

Turnaj rozehrály zápasy ve skupině hrané dvakrát 20 minut. Utkání se hodnotila samostatně pro každý poločas. Ve skupině se HC RT TORAX utkal nejprve s HK Ďáblíci Nový Jičín, se kterými podlehl 3:0 a 3:1. Následující zápas s Metropolia Silesia byl ve znamení zachování si šance bojovat v další části turnaje o medaili. Svěřenci trenéra Květoslava Foltýna a asistenta Petra Trojana do obou poločasů – zápasů vstoupili velmi aktivně. První zápas vyhráli sice jen poměrně těsně 3:1, ve druhém zápase již soupeře přehráli vysoko 8:3.

V odpolední části turnaje o konečné umístění se mladí hráči HC RT TORAXU utkali o 3. místo se soupeřem z Frýdku-Místku. V této části turnaje se již hodnotily obě části hry společně jedním výsledkem a šlo skutečně o hodně. Skóre utkání otevřel Frýdek-Místek, hráči HC RT TORAX dokázali třemi góly výsledek obrátit na 3:1 ve svůj prospěch. Minutu před koncem první části hry soupeř dokázal snížit na 3:2 a druhá část hry tak slibovala napínavé rozuzlení. Hráči HC Frýdku-Místku se třemi góly dostali postupně do vedení 5:3. Domácí tým dokázal v zápase snížit na 5:4, ale místo kýženého srovnání se diváci bohužel dočkali dalšího gólu hostů a konečný výsledek 6:4 tak přisoudil týmu HC RT TORAX 4. místo. Nejužitečnějším hráčem týmu byl zvolen Alex Pelikán.

Soupiska Poruby:
Kalužík O. – Pelikán A., Petruška, Vašíček, Šnapka, Pompe, Sobek – Myšík D., Halfar, Pěnčíková, Veselý M., Opat Mich., Uher, Recman, Trávníček, Tkáčik, Václavek O.

O hodnocení hry týmu HC RT TORAX jsme požádali hlavního trenéra ročníku Květoslava Foltýna:
Z našeho pohledu šlo o velmi povedenou akci, kterou se nám podařilo zorganizovat doslova za pět minut dvanáct, namísto zrušeného turnaje v Uherském Ostrohu. Hráči všech mužstev si to určitě po sportovní stránce užili, vždyť stihli za jeden den odehrát tři celkem náročná utkání s vyrovnanými soupeři, o čemž svědčí těsné výsledky, jak ve skupinách, tak následně v bojích o celkové umístění.
Pokud chceme hodnotit výkon našeho mužstva, tak kluci a Káča (pozn. red. Kateřina Pěnčíková), která přišla kluky posílit ze sedmé třídy, určitě obstáli se ctí. Jako parta podali sympatické, bojovné výkony ve všech třech utkáních, a hlavně v tom posledním, kde bojovali o bronzovou medaili, si myslíme, že hráli až na samotné hranici svých možností. I když to nakonec necinklo a obsadili jsme již zmíněné čtvrté místo.
Tímto bychom chtěli všem hráčům a hráčce poděkovat za předvedené výkony, a samozřejmě velké poděkování patří také rodičům a vedoucímu mužstva panu Opatovi za přípravu turnaje a jeho realizaci.