O nás bez nás! Junioři se zachrání při prohře Warriors

Patrik Rošič, 27.02.2020
Porubští junioři své poslední utkání odehráli již v neděli 23. února, kdy měli osud příští sezóny ještě ve svých rukou. Jenže prohráli a musí čekat, jak dopadne poslední kolo REDSTONE Extraligy juniorů, které je na programu v pátek 28. února 2020. Kdo má vliv na konečnou podobu tabulky, resp. na obsazení posledního místa, jsou týmy Warriors Brno a Litomyšl, a právě v případě Litomyšle hrají roli vzájemné zápasy, díky nimž jsou Porubští na lepší příčce.

HC Warriors Brno ztrácí na Porubu pouhé dva body a Litomyšl má stejný počet bodů, ale horší skóre. Pokud v pátek vyhrají oba celky, zahraje si baráž o udržení extraligové příslušnosti se Žďárem nad Sázavou právě Poruba.
Páteční zápasy:
HC Litomyšl – HC AZ Havířov 2010 od 17 hodin
Valašský hokejový klub – HCM Warriors Brno od 17:45 hodin

Ve hře jsou celkem tři varianty, které mohou zamíchat východní tabulkou.

Výhra Brna a zároveň výhra v základní hrací době, v prodloužení nebo prohra v prodloužení Litomyšle

Když Brno vyhraje po základní hrací době, dostane se před Porubu a mělo by o jeden bod navíc. Zároveň když vyhraje Litomyšl za tři body, tak se dostane před Porubu s rozdílem zmiňovaných tří bodů. Litomyšli také stačí buď výhra, nebo prohra v prodloužení, aby se bodově odpoutala od porubských juniorů. To by znamenalo boje o přežití v lize pro Porubu.

Výhra Brna, ale prohra Litomyšle v základní hrací době

Tady se nic tabulkově nemění! Výhra brněnských Warriors, kteří by se po výhře dostali před HC RT TORAX Poruba. Litomyšl by to měla ale horší, protože jelikož mají Porubští lepší skóre než jejich tabulkový soused. Tak by se Litomyšl posunula na poslední příčku a Porubě by de facto sezóna skončila.

Prohra Brna a jakýkoliv výsledek Litomyšle

Jelikož junioři Brna mají ztrátu dvou bodů a velmi nepříznivé skóre, tak by se v případě prohry museli na boje připravovat právě oni. Tím pádem, kdyby Litomyšl i prohrála, tak by pro Porubu tato zkutečnost nehrála žádnou roli. Pro Porubu a Litomyšl by tato varianta byla nejpříznivější.

Zeptali jsme se trenéra Tomáše Sršně, jak bude pátek prožívat?

„Tahle situace se pro nás nevyvíjí nejlíp, protože to už nemáme ve svých rukou. V sezóně jsme se snažili odvést maximum, ale bohužel se to vyvinulo tak, jak to je. Pokračujeme podle svého plánu, jako kdybychom měli ještě hrát. V době obou zápasů máme trénink, takže se až pak podíváme na výsledky. Všichni bychom samozřejmě chtěli, aby to pro nás dopadlo dobře. Když ne, tak se nic neděje. Cílem je pořád záchrana a dál bychom pokračovali v jeji naplnění.“