Netuším, jak jsem to vyrazila, hlásí po jednom z parádních zákroků Klára Peslarová

Redakce, 06.08.2017
V prvním zápase proti polské dvacítce naskočila do zápasu až v jeho průběhu, v odvetě o den později však hájila tři tyče porubské branky až na krátkou pauzu ve druhé třetině po celý zápas. Porubská odchovankyně, která v létě zamířila ze švédského SDE HF kvůli vysoké škole zpátky do Ostravy, se prezentovala ve velkém stylu, když v pátek pomohla k výhře 3:2 a v sobotu si připsala hned několik zákroků z řad fantastických, po nichž většina publika jen nevěřícně kroutila hlavou. B-tým však nakonec na Poláky znovu nevyzrál a ač se snažil sebevíc, ve druhém zápase prohrál 4:5.

STATISTIKY & FAKTA: KLÁRA PESLAROVÁ #20
Věk: 20 let, narozen 23. listopadu 1996 Výška: 165 cm Váha: 61 kg Post: brankář, lapačku má nalevo Mateřský klub: HC RT TORAX Poruba Další kluby: SK Karviná (2013-2014), Biryusa Krasnojarsk (2014-2015) a SDE HF (2015-2017) Úspěchy: účast v reprezentaci do 18 let (2013, 2014), účast v seniorské reprezentaci (2014, 2015 a 2016), nejlepší brankářka MS U18 (2014), bronz MS U18 (2014), postup z divize do elitní skupiny MS (2015)

B-mužstvu začíná ostrá sezona 23. září proti Orlové, nicméně již v těchto dnech mají porubští mladíci za sebou dvě přípravná utkání. Zatímco v pátečním zápase vždy dirigovali hru borci v porubských barvách, o den později tomu bylo naopak a HC RT TORAX prohrával v patnácté minutě už 0:2. Klára Peslarová, která již krátce předtím musela řešit nájezd Jana Wolského či přečíslení Dominika Jarosze s Maciejem Rybakem, však hledala příčinu úvodního trápení jen těžce. „Mohla za tím být nejen únava, ale také plno dalších věcí. Polsko se více dralo dopředu a za tím vítězstvím si šli mnohem více než my,“ má jasno gólmanka, která si na konci zápasu mohla připsat více než třicítku úspěšných zákroků.

Stejně jako v prvním utkání, tak i v tom druhém nebylo na ledě o emoce nouze, po dvou minutách bylo rozdáno v letošní sezoně již oběma brankářům. „Hráli tvrdě, ale to jsme věděli dopředu a byli a to připraveni. Průběh druhého zápasu trochu ovlivnil také výkon rozhodčího,“ říká rozhořčeně. Pravda, na straně Poláků bylo sice hned deset vyloučených, nicméně přesilovku si svěřenci trenérského dua Pavlačka – Suchánek zahráli pouze čtyřikrát, jelikož často se vylučovalo současně na obou stranách, často za naprosté malichernosti.

Zatímco ve druhém utkání strávila Klára Peslarová mezi třemi tyčemi téměř celých šedesát minut, v tom prvním střídala Jana Zavadila až ve 31. minutě. „Byly to zvláštní pocity, vůbec jsem nevěděla, co od toho čekat a hlavně je o mnoho složitější naskakovat do rozehraného zápasu,“ vrací se k pátečnímu duelu. Své role se ale zhostila více než výborně a v pátek slavila se svým týmem výhru 3:2. Jak již bylo ale řečeno, odveta měla naprosto odlišný ráz. Porubští hráči se sice po brankách Matěje Štěpána a Vojtěch Černína do zápasu vrátili, to bylo ale i navzdory lukrativním zákrokům vše.

Klára Peslarová v prvním utkání proti polské dvacítce.

Na porubské brankářce vyhořel nejprve dvakrát hromotluk Patryk Pelaczyk, ve 35. minutě však Klára Peslarová vytáhla jeden ze svých nejlepších zákroků. „Vždy mi jen blesklo hlavou, že to musím nějak zastavit. Netušila jsem ale, co udělají, a hlavně jak zakončí. Nejtěžší zákrok byl asi ten, když jsem puk nějakým záhadným způsobem vyrazila betonem, to jsem opravdu nevěděla ani jak,“ culí se po situaci, kdy pokazila radost Adrianu Prusakovi, který nemohl uvěřit, že jeho rána do prázdné branky gólem neskončila.

Krátce poté ale dostal šanci také Jan Zavadil, který krátce před druhou sirénou nestačil na individuální akci Szymona Mularczyka a do kabin se tak šlo za stavu 2:3. Klára Peslarová však jistě netušila, že se do branky bude muset vrátit. „Nevzpomínám si, že by se mi tohle někdy stalo. Pamatuji si jen, že jsem šla loni na nájezdy, ale do hry teda snad ještě nikdy,“ pokračuje. Jan Zavadil si totiž krátce před třetí třetinou při krátké rozcvičce v brankovišti skřípl nervy v páteři a ještě před prvním buly odešel ze střídačky s bolestivou grimasou.

Poruba nakonec odvetu nezvládla, v závěru si polská dvacítka vedení pohlídala a v Ostravě vyhrála 5:4. Klára Peslarová se do Poruby vrátila po téměř čtyřech letech, tehdy ještě řádila ve starším dorostu, letos ji ale po tříleté odmlce v ženském hokeji čeká sezona u B-mužstva, který nastoupí do krajského přeboru. „Hra je tvrdší a samozřejmě rychlejší než v ženském hokeji. Jsou tam ještě nějaké nedostatky, ale pomalu a jistě si začínám zvykat,“ uzavírá.

Klára Peslarová v prosinci 2016 na turnaji ženských reprezentací v Ostravě-Porubě.