Nějak jsme to tam doplácali, řekl mimo jiné nejproduktivnější obránce Matějíček

Gabriela Juříková, 23.10.2018
Oproti prvnímu vzájemnému utkání se proti sobě předposlední říjnové pondělí postavily jiné týmy. Jiné díky postavení v tabulce a momentálního rozpoložení. Kladno se vyhřívá na předních příčkách tabulky, Poruba prožila útlum a v sobotu proti Kadani začala otáčet váhy úspěchu. Kladno vedlo jen pár vteřin, pak začala úřadovat porubská skvadra a bylo potěšující, že se prosadili další borci. Mezi nimi i obránce Martin MATĚJÍČEK.

Obránce, který si v zápase s Kladnem do statistik připsal druhou branku a to ne ledajakou. Většinou střílí od modré čáry, ale tentokrát se díky vývoji hry a situace ocitl těsně před Brizgalou. „Měli jsme vítězné buly v obranném pásmu. Jirka Zdeněk to poslal na osu hřiště na útočníka a zůstal stát za jejich centrem. Viděl jsme, že kluci jedou dopředu, tak jsem je jel podpořit a stalo se, že jsme jeli ve třech a gól pak vyšel ze situace před brankou. Nějak jsme to tam doplácali,“ usmívá se při popisu gólové tečky nejproduktivnější obránce Poruby.

Spolu s Urbancem podporuje nejproduktivnější útok – Káňa, Zdeněk, Ollender. S těmito kanonýry se kanadské body nesbírají lehce. „Kluci jsou dopředu skvělí, ale nezapomínají využívat i nás v obraně, takže možnost střelby je. Je ale pravda, že jim spíš kryjeme záda a na oplátku máme mnoho plusových bodů,“ říká s nadsázkou a úsměvem obránce s více jak dvaceti minutami na ledě za zápas.

„Statistiky ani tabulku, jak si stojíme ale nesleduji. To jde mimo mě,“ dodává Martin jedním dechem. „Do každého zápasu jdu s tím, abychom vyhráli. To jediné je v hokeji důležité, “ konstatuje zlínský odchovanec, který svůj čas mimo led věnuje spíš rodině než analýze čísel. Takže když to je jen trochu možné, jede za rodinou do Zlína. A když to klubové povinnosti nedovolují, využívá moderních komunikačních kanálů, aby aspoň na dálku byl v kontaktu se synem a ženou.

Všechna toto úskalí podstupuje jen proto, že se v Porubě cítí skvěle a jak sám říká: „Není to jen protože dostávám od trenérů na ledě hodně prostoru, ale hlavně proto, že je tu skvělá parta, skvělé podmínky a výborní trenéři. Tím pádem jsme zvládli i sérii čtyř porážek, což nebylo moc příjemné, když to řeknu jemně. Jsme rádi, že se to teď otáčí a věříme, že budeme pokračovat takhle dál.“