Nebyl to žádný signál, popisuje David Zachar své dvě bleskové trefy

Lukáš Bajgar, 27.11.2014
Otevření nového hokejového stánku ve Frýdku-Místku se o měsíc pozdrželo, a tak namísto nádherně v noci nasvícené Polárce, jak se stadion nazývá, zajížděli borci HC RT TORAX Poruba 2011 do Českého Těšína. Remízový stav z první tercie rozčísl v polovině utkání David Zachar dvěma brankami, jež od sebe dělilo pouhopouhých osm vteřin. Kuriózní zápis převážil misky vah jednoznačně na stranu hostujících Ostravanů, kteří v poklidu dokráčeli k vítězství 7:3. "Je možné, že to tým nakoplo," skromně přiznává důležitý moment středečního derby.

Jak již bylo zmíněno výše, zajížděl porubský RT TORAX v rámci 20. kola II. ligy na neutrální půdu do Českého Těšína, kde jej čekal soupeř z kategorie nepříjemných. Vždyť před měsícem v prvním letošním měření sil byl Frýdek-Místek úspěšnějším týmem. "Výsledek zápasu byl rozhodně na jedničku," hodnotí třiadvacetiletý útočník David Zachar jednoznačné vítězství 7:3. "Většinou zahrajeme dobře proti silným týmům, ale s těmi zespodu tabulky se trápíme," připomíná smutnou pravdu ligového ročníku 2014/2015. "Důležité je, že se vyhrálo!"

"Nepamatuji si, že bych dal někdy tak rychle góly," šátrá v paměti průbojný centr. Dát dvě branky v rozmezí osmi sekund se nestává právě každý den, pro soupeře to může navíc mít devastující účinek, což se událo právě ve středu. Po téměř třiceti minutách hry svítily na časomíře shodně dvě jedničky, když tu udeřil Zachar a poslal Porubu do průběžného vedení 3:1. "Je možné, že to tým nakoplo. Nebyla to nacvičená akce, na první gól mi nahrál Aleš (pozn. red. Kilnar) a na druhou frýdecký obránce. Žádný signál v tom nebyl," popisuje své trefy do černého za záda exporubského Andrease Kubáně.

Zacharově formaci se v posledních zápasech daří na výbornou, až by se dalo říci, že na ní v současnosti stavějí či padají výsledky celého týmu. Chaloupka - Zachar - Kilnar boří soupeřovy linie, posledně jmenovaný se po čtyřbodovém záznamu ze středečního mače dokonce vyšvihl na pozici nejproduktivnějšího hráče Poruby. Zdá se, že si mladí útočníci tzv. sedli. "Nejenom s Alešem a Honzou," doplňuje David Zachar. "Máme tam i obránce a myslím si, že jsme si sedli všichni. To je aspoň můj názor, museli byste se zeptat i ostatních." Zmíněná dvojice - Jakub Peslar a Marek Slavík - jednoznačně vévodí individuálním statistikám obránců Poruby. Nelze si tedy nepřát, aby se partě kolem Zachara dařilo takto i nadále. Co vlastně chybělo, aby hráč s osmasedmdesátkou na zádech završil parádní večer hattrickem? "Co chybělo? Nevím, asi více důrazu. Měl jsem ještě jednu nebo dvě šance, kdy jsem měl dát gól."

V sobotu 29. listopadu hostí Slezané nepříjemnou Břeclav. Tu sice dokázali v prvním měření sil jednoznačně vymazat, ale Jihomoravané ztrácí pouhých šest bodů, a to ještě mají zápas k dobru. "Břeclav je zase jeden z těch týmů nahoře v tabulce," varuje před sílou soupeře a dodává, "měl by to být lepší zápas než s Frýdkem. Mně osobně se s takovým soupeřem hraje lépe. Uvidíme." Na čem by však měl RT TORAX zapracovat, to je hra před vlastním publikem. V této disciplíně patří k jedněm z nejhorších, zatímco venku naopak k nejlepším. "Nevíme, čim to je, že se nám více daří venku než doma. Ale až to zjistíme, tak to změníme," optimisticky završuje pozápasové hodnocení.