Náročný a rozporuplný víkend hráčů 5. třídy RT TORAX PORUBA

Pavel Petruška, Gabriela Juříková, 16.12.2014
Nedávný víkend byl po žáky páté třídy opravdu náročný. Po třech předešlých prohraných zápasech se chtěli svěřenci trenéra Romana Mrázka v sobotu na ledě Krnova pokusit, s několika posilami, opět slavit vítězství, což se jim nakonec podařilo a odvezli si cenné body za výsledek 4:2. V neděli páťáci odehráli domácí odvetné utkání s Uničovem, který se moc dobře připravil a minulou prohru domácímu týmu oplatil i s úroky. RT TORAX soupeře hodně podcenil a musel dlouho rozdýchávat prohru sezóny 1:14. Z celkem pěti gólů byl autorem dvou tref Denis Puchala a Tomáš Petruška, skóre s Krnovem otvíral David Wawrzkiewicz.

V sobotu 13. prosince jsme vyjeli k podvečernímu zápasu na led Krnova. Vzhledem k posledním výsledkům a třem prohraným zápasům v řadě, jsme posílili náš tým o hráče, kteří standardně hrají již za vyšší třídu. Na led tak nastoupli do útoku Pavel Chovanec, Kryštof Krčmarský a Matěj Halata. Vyztužit obranné řady pak pomohl Jan Prepsl a branku tentokrát nestrážil Marian Münch nýbrž Vít Števanka. Nicméně tihle kluci, byli pro zbytek týmu spíše morální podporou a jistotou, že když jsou tito borci na ledě, zápas nemůžeme prohrát. A tomu odpovídal i vývoj utkání.

K zápasu jsme nastoupili s třemi kompletními formacemi a první třetinu odehráli před soupeřovou brankou, což v 19. minutě vyústilo úvodní gól z hole Davida Wawrzkiewicze. Také poměr střel na bránu vyzněl výrazně v náš prospěch, a to poměrem 10:1. O naší převaze koneckonců hovoří dvě ubráněné přesilovky, kdy byli potrestání hráči Kryštof Krčmarský a Matěj Halata. I v druhé třetině naši borci pokračovali v nátlakové hře, což korunoval náš obránce Denis Puchala dvěma krásnými trefami a korigoval stav zápasu na 3:1, když v 23. minutě skóroval po naší chybě krnovský hráč. Nicméně i přes vyloučení Kryštofa Krčmarský jsme třetinu končili s aktivním skóre 2:1 a s poměrem střel na branku 10:5.

Třetí třetina už byla s ohledem na nasazení hráčů pouze třetinou boje o udržení výsledku. Tomu odpovídal i poměr střel na branku. I přes tento střelecký deficit se Tomáši Petruškovi podařilo v deváté minutě, po asistenci Davida Skály, vstřelit čtvrtý gól a zvýšit tak vedení na 4:1. Třetí třetina však i přesto vyzněla ve prospěch hráčů Krnova a to díky poměru střel na branku 5:4. Tato snaha hráčů Krnova vedla ke konečnému zkorigování výsledku na 4:2 ve prospěch RT TORAX Poruba. Z krnovského ledu jsme si odvezli cenné dva body a jeli domů s tím, že nás v neděli čeká utkání s HC Uničov.

V neděli jsme nastoupili v oslabené sestavě, kdy se v nominaci již neobjevili v útoku posily ze soboty, zůstal pouze obránce Jan Prepsl. Zároveň jsme však přišli o dva naše pilíře v obraně – Šimona Bialeho a Michala Pospíšila. Tomu odpovídala i hra na ledě. K zápasu jsme nastoupili odhodlaně a s vědomím, že jsme tento tým porazili řádově před dvěma měsíci 6:1. Hráči Uničova na nás ale nastoupili s opravdu velkým odhodláním a naši obránci chvílemi ani nevěděli, co se zrovna na ledě děje. A nepomohl ani nově nominovaný gólman Jakub Šedivý, který i přes veškerou svoji snahu nebyl schopen čelit hře hráčů HC Uničov a proto se už v patnácté minutě první třetiny za stavu 1:6 rozhodl střídat a pustit tak do branky druhého gólmana Mariana Müncha.

Hra Uničova byla nicméně diametrálně odlišná od toho, co předvedli v prvním kole soutěže. Rychlé přihrávky přes střední pásmo, technická vyspělost některých hráčů i nasazení vedly po první třetině k hrozivému skóre 1:7. Nepříznivý výsledek po samostatné akci v sedmé minutě zápasu bekhendem zkorigoval hráč Tomáš Petruška. Toto bylo ale bohužel ze strany hráčů RT TORAXU Poruba v tomto zápase všechno. O tom všem svědčí i poměr střel na branku, kdy se nám povedlo ohrozit gólmana soupeře pouze jedenácti střelami za celý zápas.

Druhá a třetí třetina se tak svým vývojem nelišily od třetiny první, takže jsme odjeli z ledu za stavu 1:14 a připsali si druhou nejvyšší porážku v letošní sezóně. V tomto zápase se bohužel mnohým klukům potvrdilo to, že pokud nebudou věnovat veškerou pílí a snahu na všech tréninkových jednotkách, nebudou se snažit odtrénovat trénink v maximálním možném nasazení, pak proti takovým soupeřům nebudou mít v budoucnu nejmenší šanci a taková prohra nebude bohužel jedinou. Poslední utkání tohoto roku sehrajeme v sobotu 20. prosince na ledě Třince.