Michal Hlinka slaví výhru proti svému bývalému týmu. Můžeme porazit všechny, říká

Pavlína Vítková, 02.10.2019
Ještě loni hrál útočník Michal Hlinka v dresu Dukly Jihlava. Teď si ale vyzkoušel, jaké je to stát na opačné straně a spolu s porubskými spoluhráči slavil výhru HC RT TORAX 2:1. „Rivalita na ledě musí být,“ vysvětluje.

Jak hodnotíte zápas proti Dukle Jihlava? Je pro vás výsledek překvapením?
„Není to tak nečekané. Myslím si, že tuto sezonu podáváme velmi dobré výkony. Nějakou dobu jsme se na ně poctivě připravovali, takže jsou zaslouženě tři body doma!“

Čekal jste takto vyrovnaný boj?
„Ano. Myslím, že oba týmy měly podobnou taktiku – hrát zezadu. To pro diváky asi není moc pěkný hokej. Ale šlo o tři body… A bereme je my.“

Ještě loni jste hrál v Jihlavě. Jak byste zhodnotil její představení proti Porubě? Čím si vysvětlujete její výkon, prvně od loni totiž padla s Porubou za tři body? Byla v něčem pozadu?
„Možná je to tím, že jsem tu teď já! Ale ne, vážně… Nevím. Podle mě máme letos opravdu kvalitní tým, řekl bych, že budeme někde na špičce. Můžeme porazit všechny.“

Šel jste na poslední buly, na puku byl i celkově poslední. Co se vám v tu chvíli honilo hlavou, bylo sedmnáct sekund do konce a vedli o jedinou branku?
„Nic moc velkého. Jen to, že nesmíme dostat gól. A to i za cenu toho, že bychom museli skočit do puku po hlavě.“

Závěr zápasu byl poměrně vyhecovaný. Něco jste si tam vyříkával s Tomášem Čachotským, co se stalo?
„Trošičku jsme se pošťouchli. Jinak jsme ale kamarádi. Všechno v pohodě.“

A vnímal jste proti svým bývalým spoluhráčům rivalitu?
„Ano, to na ledě musí být. S Jiránkem jsme si něco napsali, jinak ale nepadlo nic zásadního. Asi je lepší jít do zápasu s čistou hlavou.

Minulé kolo Porubě nevyšlo, pomohla nějak týmu prohra se Slavií?
„Myslím, že jsme potřebovali trochu spadnout na hubu. A dneska jsme zase podali kvalitní výkon.“

V dalším kole Porubu čekají velice silné České Budějovice. Co od tohoto zápasu očekáváte?
„Myslím, že trenér nás na utkání dostatečně připraví. Je jen na nás, co zahrajeme.“