Maskota jsem málem srazil, přiznává staronový kapitán David Zachar

Soňa Molatová, 22.09.2016
Útočník David Zachar se postaral o první dva porubské góly ve středečním utkání proti Valašskému Meziříčí. Zatímco v minulé sezóně se Bobrům příliš nevedlo, do té letošní vstoupili s obměněným kádrem, přičemž většina hráčů ještě pár měsíců zpátky hrála v dresech nedalekého Vsetína. „Čekali jsme rozhodně těžší zápas, než to bývalo loni, protože letos mají Bobři o dost silnější tým,“ hodnotí předzápasovou atmosféru v kabině letošní kapitán porubského týmu.

V posledním zápase Poruba porazila Opavu vysoko 7:1 a podobnou taktiku plánoval ostravský celek i na středeční zápas s Valašským Meziříčím: „Chtěli jsme hrát to samé, co s Opavou a zkoušeli být trpěliví, i když dvě třetiny nebyly zrovna nejlepší.“

Začátek utkání byl velice akční, týmy nešetřily rychlostí a střelami na bránu. Jako první šli do vedení sice hosté, ale jen chvíli po jejich prvním gólu vyrovnal stav utkání David Zachar. „U toho prvního gólu netuším, jak se mi povedl. Omylem mě to tam trefilo,“ přiznává porubský útočník, který jen o pár minut později svou šikovnost potvrdil dalším gólem a vedení díky němu převzali domácí. „U druhé branky jsem dostal moc hezkou nahrávku, pak jsem šel do brány a dotlačil to tam,“ popisuje obrat letošní kapitán ostravského celku, pro kterého tato role není úplně neznámá. „Cítím se v ní podobně jako loni. Trochu jsem si na to zvykl,“ vzpomíná na několik zápasů minulí sezóny, ve kterých také nastoupil s céčkem na dresu.

Pár minut před koncem poslední periody už to vypadalo, že Porubané porazí Valašské Meziříčí 5:3, když v tom přišel zajímavý gól Jana Hudečka, který poslal kotouč na jednoho z hostujících obránců, od kterého se puk odrazil do kasy Bobrů. Zatímco valašskomeziříčský obránce na tuto situaci nedokázal zareagovat, spoluhráč v bráně na jeho reakci spoléhal, což se mu stalo osudným. „Ten gól se mi líbil, byl po sehraném signálu,“ vtipkuje hlava porubského mužstva. „Ale ne, byla to smůla ze strany Bobrů. Bohužel i takové branky padají, respektive pro nás bohudík,“ hodnotí šestý gól Poruby. Domácí po něm sice ještě také jednu branku inkasovali, ale přesto zvítězili 6:4.

Kromě atraktivní hry se fanoušci mohli těšit také z přítomnosti nového maskota klubu, který měl na středečním utkání svou premiéru. Byl jím dlouho avizovaný kocour Porubák, jenž se chvíli proháněl s hráči na ledě. „Líbí se mi! Málem jsem ho srazil, když jsem nastupoval na led, takže tímto bych se mu chtěl omluvit,“ culí se odchovanec prostějovského hokeje. „Každopádně je to příjemná novinka a hezké zpestření,“ přiznává na závěr.