MORAVSKOSLEZSKÉ HOKEJOVÉ HRY 8. TŘÍD v Ostravě

Romana Opatová, 19.02.2019
Mladí hokejisté HC RT TORAX Poruby měli možnost poměřit si své síly na třídenním hokejovém turnaji pořádaném HC Vítkovice Riderou v Ostravar Aréně. Turnaj probíhal ve dnech 15.–17.2. a vzájemná utkání v něm sehráli naši hráči v kategorii do 13 let společně s dalšími třemi regionálními týmy a jedním týmem z Vologdské oblasti v Rusku.

Moravskoslezské hokejové hry byly v této kategorii prvním turnajem, které Vítkovice v rámci spolupráce Moravskoslezského kraje a Vologdské oblasti pořádaly. Zahraniční hráče z Vologdy na Ostravsku čekal i další pestrý program, našim mladým hokejistům byla konfrontace s jejich hrou nemalým přínosem. Trenéři zase mohli porovnávat různé herní styly či tréninkové přístupy mezi našimi regionálními týmy a týmem z Ruska.

Turnaj odstartoval v pátek 15.2. ráno. Mezi sebou se postupně utkaly vzájemně všechny týmy. Poslední zápas odehrál RT TORAX v pozdních odpoledních hodinách s Třincem, kdy podle bodů z dosavadních výsledků bojoval o 2. místo.

Utkání se hrála standardně 3x20 min., prodloužení 5 min. a nájezdy (3 vs. 3 hráči).
Bodovalo se následovně: Každá třetina se počítala zvlášť za dva body, remíza za 1 bod, prohra 0 bodů. Prodloužení 3 na 3 za extra 1 bod. Pokud v prodloužení nepadl gól extra, nikdo neměl bod. Po každém zápase následovaly nájezdy za další extra 1 bod.

A jak si tým trenéra Karla Suchánka vedl?

SESTAVA PORUBY:
Chylík, Juříček (pravidelné vzájemné střídání) – Michalčík, Klučka, J. Kalužík, Janeček, Hlavica, Wojnarová – Vehovský, Kovalčík, Šrubař – T. Kalužík, Činčala, Konečný – Kavan, Gajda, Popelka, Juřica (Všichni hráči byli v zápasech i prodlouženích rovnoměrně střídáni.)

Hlavní trenér 8. ročníku Karel Suchánek:
Celý tým hrál výborně, jednotlivé góly nejsou výsledkem jednotlivých hráčů, ale celého týmu – přihrávek, bránění a výborné kolektivní souhry. S pravidelnými soupeři z Vítkovic a Třince nám to bohužel výsledkově nevyšlo. S ruským týmem sehrál hvězdný zápas Maxim Vehovský. Celkově jsme se tak umístili na velmi slušném 3. místě.