MINIHOKEJ: Vánoční turnaj v Karviné s účastí porubských nejmenších hokejistů

Romana Opatová, 05.12.2018
Nejmladší hokejisté HC RT TORAX Poruba vycestovali první prosincový víkend na druhý ročník vánočního turnaje do blízké Karviné. Utkali se zde s desíti tradičními i zahraničními kluby a ve velké konkurenci se rozhodně neztratili. Hráči ročníku 2009 obsadili ve dvou samostatných skupinách 3. a 4. místo a nejmladší hoši z přípravky vyhráli 1. a 3. místo.

Sobota 1. prosince 2018 patřila nejprve ročníku 2009, kdy dva týmy porubských kluků bojovaly na karvinském vánočním turnaji způsobem „každý s každým“ postupně proti dalším pěti mužstvům. Vedle soupeřů, se kterými se HC RT TORAX potkává v soutěžích Českého hokeje pravidelně – HC Býci Karviná, AZ Havířov a HC Kopřivnice, změřil postupně síly i se dvěma zahraničními soupeři – HC Zaglebie Sosnowiec z Polska a HC Slovan Bratislava ze Slovenska. Poledne bylo vyplněno dovednostními soutěžemi – bruslením na rychlost, vedením kotouče a střelbou na přesnost. V těchto disciplínách si poměřili síly vybraní jednotlivci ze všech jmenovaných klubů.
Kluci si celý turnaj náležitě užili a obtěžkáni medailemi a poháry se v pozdních večerních hodinách vraceli spokojeni domů. O hodnocení vlastního výkonu kluků jsme požádali hlavního trenéra ročníku Petra Rambouska: „Dobrá práce… Klukům musím poděkovat za nasazení a bojovnost, i když to někdy proti silnějším týmům skřípe. Máme samozřejmě co zlepšovat!“

V neděli 2. prosince patřil karvinský hokejový stánek již těm úplně nejmenším hokejistům narozeným v roce 2011 a 2012. Turnaj se hrál obdobným způsobem jako v sobotu, tentokráte byli Porubským soupeři domácí HC Býci Karviná, HC Orlová, HC Bohumín, HC Kopřivnice, HC Vlci Český Těšín a HC Slezan Opava. I když se mohlo zdát, že celodenní turnaj s tolika zápasy pro tak malé kluky byl vyčerpávající a síly postupně zřetelně ubývaly, porubští kluci bojovali do posledního zápasu, což potvrdil i trenér ročníku Jiří Trembáč: „Byl to náš druhý celodenní turnaj v sezóně a já chci kluky moc pochválit, protože ač jsou někteří na ledě velmi krátce, tak do zápasů dali všechny svoje schopnosti, síly i emoce. Proto jsem byl velmi spokojen, jak s předvedenou hrou, tak i s výsledky.“

No a jak porubské týmy dopadly z pohledu celkových výsledků? Ročník 2009 obsadil ve skupině B 3. místo a ve skupině A 4. místo. Ročník 2011 obsadil ve velké konkurenci 3. místo. Úplně nejmenší ročník byl sice vyhodnocován ve stylu „všichni skončili první“, dle reálných výsledků by kluci obsadili nádherné 2. místo, kdy nedokázali v celém dni porazit pouze jeden tým.
Celkově se tedy jedná o velmi slušný výsledek, který klukům určitě dá mnoho povzbuzení do dalšího intenzivního tréninku a zdokonalování se. A to pod taktovkou trenérských tandemů Petr Rambousek – Adam Vrba a Jiří Trembáč – Květoslav Foltýn.