MINIHOKEJ: Domácí jarní turnaj Přípravek HC RT TORAX

Romana Opatová, 26.03.2019
2 ročníky dětí, 8 klubů, 10 týmů, 20 zápasů, dovednostní soutěže, a hlavně více než 140 těch nejmenších hokejistů – to vše bylo k vidění v sobotu 23.3. na stadioně v Porubě. Za více než deset hodin každý z týmů absolvoval systémem „každý s každým“ čtyři utkání. A jak si porubští kluci vedli?

V ročníku 2011 se turnaje účastnili domácí RT TORAX, HC Zubr Přerov, MSK Orlová, HC Rožnov pod Radhoštěm a HC Vlci Český Těšín. V ročníku 2012 se vzájemně utkali domácí RT TORAX, HC Zubr Přerov, HC Kopřivnice, HC Býci Karviná a HC Bruntál.

V každém ročníku všichni účastníci hráli čtyři vzájemná utkání v délce 2x18 minut plynulého času se samostatným vyhodnocením každého poločasu. Poledne bylo vyplněno individuálními dovednostními soutěžemi o nejtechničtějšího hráče, nejobratnějšího hráče a nejrychlejšího hráče.

Ačkoliv byl turnaj vyčleněn pro výše uvedené věkové ročníky, mohli diváci vidět a povzbuzovat i mnohem mladší děti. Nejmladšímu hráči byly sotva 4 roky a přijel do Poruby hrát za tým HC Býci Karviná. Po celý den rodiče vytvářeli dětem pravou hokejovou zvukovou kulisu za pomocí bubnů, klaksonů a týmových pokřiků. Všechny děti podaly během dne maximální výkon a závěrem byly z rukou šéf trenéra mládeže RT TORAX Davida Moravce odměněny poháry, medailemi a ve všech šatnách teklo následně i šampaňské.

Na turnaji se nejlépe dařilo týmům MSK Orlová (r. 2011) a HC Zubr Přerov (r. 2012). Nejmladší svěřenci (r. 2012) Jiřího Trembáče a Ondřeje Kosiny obsadili krásné 2. místo, děti r. 2011 na stupně vítězů nedosáhly. To ale vůbec nevadí, změřily si síly s okolními týmy a nabraly povzbuzení do další sezóny.

A jak hodnotí akci trenér Jiří Trembáč?

"Musím říct, že na náš domácí turnaj jsme se všichni těšili, a tak trochu se nemohli dočkat. Pro všechny naše kluky to byl první domácí turnaj, a proto jsme chtěli, aby si to užili se vším všudy. Což věřím, že se povedlo. Samotný výsledek v turnaji pro nás nebyl prioritou, našim cílem bylo nechat si zahrát co největší počet hráčů v obou ročnících, což se také stalo. Přesto jsme s ročníkem 2012 dokázali vybojovat 2. místo na turnaji. S ročníkem 2011 jsme medailovou pozici nezískali, ale musím kluky pochválit, protože se snažili, co jim síly stačily. V průběhu dne se také konaly dovednostní soutěže, které turnaj zpestřily. Jednu z disciplín, konkrétně obratnostní závod, vyhrál v ročníku 2012 náš Mikuláš Plotica, kterému tímto ještě jednou gratulujeme.

Všechny kluky bychom chtěli moc pochválit za to, jak hráli, bojovali a jak se příkladně chovali v průběhu turnaje. Největší odměnou pro nás trenéry jsou pak společné oslavy s hráči, kdy vidíme tu jejich spontánní radost a nadšení.

V neposlední řadě patří obrovské poděkování všem rodičům, kteří se zapojili do organizace turnaje, protože bez jejich pomoci, by se turnaj takových rozměrů pořádal jen těžko. Největší poděkování pak patří panu Opatovi, který si vzal celý turnaj organizačně na starost."

Nejmladší děti RT TORAX trénují 3x týdně na ledě + 1x týdně v tělocvičně. Na ledě se jim věnují Jiří Trembáč, Petr Rambousek, Květoslav Foltýn, Ondřej Kosina, Michal Grygar a často vypomáhají i hráči A týmu.