Luděk Krayzel pokračuje! Ještě sezonu, chci postoupit a v nejlepším skončit, prozrazuje

Redakce, 26.07.2014
Bezprostředně po prohrané semifinálové bitvě s Přerovem chtěl Luděk Krayzel pověsit své brusle na hřebík, později ale začal přemýšlet o dalším prodloužení své bohaté kariéry. S týmem už absolvoval suchou část přípravy na novou sezonu a po nedávné zasloužené dovolené se definitivně rozhodl. Ostravští fanoušci uvidí zkušeného veterána v porubském dresu i v následujícím ročníku 2014/15! V něm bude RT TORAX znovu patřit k největším favoritům soutěže. "Ještě jednu sezonu budu hrát. Mám takovou představu, že bychom postoupili a v nejlepším bych skončil," prozrazuje devětatřicetiletý Krayzel.

Dlouhá nejistota porubských příznivců je u konce. Jejich velký oblíbenec a tahoun mužstva Luděk Krayzel oznámil, že v příštím ročníku přidá další starty ve své už tak královské kariéře. "Ptáte se mě po dovolené, kdy už se mi vůbec hrát nechce. Ale ne, ještě jednu sezonu budu hrát. Mám takovou představu, že bychom postoupili a v nejlepším bych skončil. To by bylo pro mě úplně ideální," líčí zkušený forvard, jenž má stále velkou chuť do hokeje.

"To mám, akorát mě nebaví přípravná utkání. Pak v lize už o něco jde, tak člověk hraje jinak. No a play-off je úplně nejlepší. Cítíte při něm určité napětí a je to zajímavější i pro diváka," přiznává Krayzel, který věří, že během přípravy dostane i zápasové volno. "Byl bych rád. Abych se dobře připravil na ligu, protože soutěž začíná až v polovině září a už na konci července jdeme na led. To mi přijde moc brzo," pokračuje porubský hokejista.

Třetí nejlepší tým uplynulého ročníku druhé ligy začne na ledě už v pondělí. "Myslím, že bychom měli být někde jinde a ne na ledě. Ještě, když je takové krásné počasí, tak mi to nedává smysl. Červenec je ještě doba dovolené a věnování se rodině," hlásí s trochou nadsázky Luděk Krayzel, který byl loni na dovolené v jeho oblíbené Francii, kde mimochodem před časem působil. Letos mu to však nevyšlo a odpočíval na chalupě v Horní Lomné.

"Vrátili jsme se asi o třicet let zpátky. Byl jsem bez signálu, telefonu, rádia a další techniky. Dokonce jsme museli chodit pro vodu do potoka. Ale bylo to úžasné, kvitoval jsem to," libuje si Luděk Krayzel. Takové nadšení už ale nesdíleli další členové rodiny. "Můj syn byl z toho dost špatný. Pořád jen chodil s telefonem a hledal nějaký signál," popisuje s úsměvem na tváři. Ten už jde na chvíli stranou, když hovoří o nových pravidlech.

"Vůbec nevím, jak to bude vypadat. Ale snad to bude zajímavé a uvidíme více gólů. Na druhou stranu, který obránce teď od té modré čáry vystřelí," říká pobaveně Krayzel, který nemá úplně jasno o hybridním icingu. "Nevím, jak to bude fungovat, aby z toho zase nebyl nějaký těžký zákrok a pak průšvih. Hra by se ale mohla zrychlit. Když to třeba hloupě vyhodíte, tak proč by křídla nemohla mít šanci puk dojet," přemýšlí.

Vše si porubští hokejisté vyzkouší v přípravných zápasech, kterých mají na programu dohromady deset. Už v nich mohou ukázat svou velkou sílu, s níž se v nové sezoně znovu počítá. A to na všech frontách. "O postupu do první ligy se lehce mluvilo už minulý rok. Veřejně se o tom asi moc mluvit nebude, ale vedení půjde do sezony určitě s tím, že chce postoupit. Byl by asi neúspěch, kdyby se to nepovedlo. Tak to vnímám," uzavírá Krayzel.