Líbilo by se mi finále se Šumperkem, prozrazuje Patrik Flašar

René Chyla, Lukáš Bajgar, 24.02.2017
Čtvrtfinálové boje již klepou na dveře a první fáze vyřazovacích bojů bude oproti loňským ročníkům něčím specifická. Nejenže RT TORAX nenarazí na Drtiče, nicméně pokud chce některý tým postoupit mezi čtveřici nejlepších, musí vyhrát čtyři utkání. „Bude to vyhovovat favorizovaným týmům,“ ví Patrik Flašar, který již v sobotu nastoupí proti „svému“ Novému Jičínu.

STATISTIKY & FAKTA: PATRIK FLAŠAR #13
Věk: 29 let, narozen 4. dubna 1987 Výška: 183 cm Váha: 90 kg Post: obránce, hokejku má napravo Mateřský klub: HC VÍTKOVICE RIDERA Další kluby: HC Slezan Opava (2002-2004), AZ Havířov (2004-2005), LHK Jestřábi Prostějov (2005-2007, 2009-2010), Unia Osvětim (2007-2008, 2010-2011), Královští Lvi Hradec Králové (2008-2009), MHK Kežmarok (2008-2009), HC Vrchlabí (2009-2010), HC Orlová (2010-2011), Hammer Eisbären (2011-2012), EV Regensburg (2012-2013), SK Karviná (2012-2013), Polonia Bytom (2013-2014), JKH GKS Jastrzebie (2013-2014), HK Nový Jičín (2014-2016) Úspěchy: bronz PHL 2011 a 2014

Porubští hokejisté si na pořádnou přípravu před vyřazovacími boji rozhodně stěžovat nemohou, jelikož poslední dva týdny se k mistrovskému zápasu postavili jak v úterý, tak ve středu, navíc je čekalo i řádné hrací kolo v sobotu. „Moc jsem toho v závěru nenahrál, takže pro mě osobně to náročné nebylo. Kluci toho určitě měli hodně, hlavně ta parta, která byla na univerziádě,“ říká o našlapaném závěru základní části. Tu RT TORAX završil středečním duelem proti Drtičům z Hodonína, proti kterým se Porubským dlouhodobě daří a zřejmě nebylo lepšího soupeře, na kterém si měli Ostravané zvednout náladu před playoff.

Hodonín ale favorita překvapil, v Ostravě zvítězil 3:1 a utnul tak prokletí v zápasech proti červenobílým. „Nemyslím si, že by nás něčím překvapili. Byl to klasický Hodonín, jen jsme neproměnili šance, které jsme měli,“ hledá hlavní příčinu nezdaru z posledního domácího zápasu, jehož výsledek již nemohl nijak ovlivnit fakt, že Porubští skončí na druhém místě. Sršňovy svěřence tak čeká v prvním kole Nový Jičín, který má v kádru pár exfrýdeckomísteckých hráčů, kteří pořádně v základní části porubské borce trápili.

PORUBA NA ZÁVĚR PADLA S DRTIČI, VE ČTVRTFINÁLE ČEKÁ NEPŘÍJEMNÝ NOVÝ JIČÍN »

Novinkou druholigového čtvrtfinále bude série hraná na čtyři vítězné duely. „Myslím, že série na čtyři vítězná utkání bude vyhovovat zejména favorizovaným týmům, přeci jen když se prohraje první zápas, pořád je dost času s tím něco udělat,“ ví devětadvacetiletý porubský bek, pro něhož bude série velmi pikantní, jelikož Patrik Flašar nastoupí proti svým bývalým spoluhráčům. „Určitě to pro mě bude více osobní, je tam spousta kluků, s kterými jsem strávil dva roky hokejového života. Ale jinak je jedno, jestli jdeme na Nový Jičín nebo Vsetín, chceme vyhrát každý zápas,“ burcuje své spoluhráče před sobotním dlouho očekávaným duelem.

Vítkovický odchovanec sice v uplynulých kolech v základní sestavě chyběl, nicméně pro návrat hodlá obětovat vše. „To je spíše otázka na trenéra, zda budu hrát. Budu trénovat a je jen rozhodnutí trenéra, koho do sestavy napíše. Jestli hraji nebo ne, chci, ať se vyhrává a dostaneme se co nejdále,“ pokračuje. Pod slovem nejdále se u porubského obránce skrývají mety nejvyšší. „Chceme postoupit do WSM ligy. Přál bych si finále se Šumperkem, což je podle postavení v tabulce nereálné. Doufám, že si to rozdáme s tátou v semifinále s vítěznou tečkou pro nás,“ uzavírá.

Kolikrát se Patrik Flašar prosadí ve čtvrtfinále proti „svým“?.