Legenda legendám: V pondělí 27. ledna hostí Poruba Litoměřice ve speciálních dresech

Lukáš Bajgar, 23.01.2020
V neděli 26. ledna by se dožil 70. let někdejší vynikající útočník a trenér Ivan Hlinka, české hokejové kluby jeho odkaz připomenou akcí Legenda legendám. Charitativní projekt spojí hráče nejvyšších soutěží i elitní ligy, kluby nastoupí ve speciálních dresech s portréty osobností, HC RT TORAX Poruba 2011 s portrétem odchovance Romana Poláka.

V pondělí 27. ledna od 17:30 nastoupí domácí Poruba ve speciálních dresech s podobiznou Romana Poláka, stále aktivního beka kanadsko-americké NHL. HC Stadion Litoměřice – soupeř Holaňova výběru – se naopak představí s bývalou legendou, a také odchovancem tamějšího týmu, Martinem Škoulou.

Oba týmy nastoupí ve speciálních dresech v první třetině utkání, poté se již převlečou do klasických – ligových – dresů. Ale nezoufejte! Každý hráč hraný dres podepíše a následně budou draženy v rámci akce Legenda pomáhá. Vyvolávací cena byla stanovena na 1.070,- Kč.

Hlavním organizátorem je brněnská Kometa v čele s jejím majitelem Liborem Zábranským. „Navazujeme na akci Legenda pomáhá z roku 2017, díky níž se na konto Nadačního fondu Ivana Hlinky vybralo 1,75 miliónu korun. Kdyby se nám teď podařilo získat vyšší částku, byli bychom samozřejmě rádi," připomněla Lenka Plšková, obchodní a marketingová ředitelka Komety s tím, že se letos zapojí 35 klubů TELH, Chance ligy, druhé ligy a Univerzitní ligy ledního hokeje.