Košice v Porubě, deváťáci se střetli s dalším extraligovým týmem

Košice v Porubě, deváťáci se střetli s dalším extraligovým týmem

Gabriela Juříková, 19.08.2019
Ve čtvrtečním dopoledni 15. srpna se v Kooperativa Areně odehrálo přípravné utkání mezi deváťáky Poruby a stejně mladými hráči Košic, kteří se o prázdninách vydali na trip po moravských městech – Třinec, Vítkovice, Havířov. Vize, že neznámí soupeři kluky prověří víc než ti známí a lehce čitelní, tedy ti doma, je asi dobrá. Z pozice HC RT TORAX Poruba určitě. V šedesáti minutách hry vsítili celkem pět branek, naopak od soupeře, kterého povzbuzovalo početné rodičovské publikum, inkasovali je třikrát.

Vedení Poruby z druhé minuty vyrovnali Košičtí v jedenácté minutě. Po přestávce domácí po půlminutě opět vedli gólem z přesilovky, ale v další početní výhodě si nechali ujet útočníka, který svůj únik zakončil střelou do pravého horního rohu Chylíkovy brány a bylo to pět nerozhodně – 2:2. Ve třiatřicáté minutě proletěl puk hostujícímu gólmanovi Bodnárovi přes lapačku a Poruba vedla potřetí. Tohle vedení si domácí tým vedený trenérem Suchánkem už pohlídal. A přestože se v další přesilovce nedařilo porubským borcům puk protlačit v brankovišti za čáru, stejně vedení navýšili. A to proto, že hostující obrana kotouč v brankovišti zalehla a nebyl to gólman. Sudí nařídili trestné střílení, které kapitán Poruby, Tadeáš Kalužík, proměnil a HC RT TORAX Poruba vedl 4:2.
Po druhé pauze využily v polovině třetí třetiny přesilovku i Košice, snížily stav utkání na 4:3. Dvě minuty před koncem základní hrací doby sáhl košický trenér Juraj Faith po hře bez gólmana, což se Porubě při třetím vyhození kotouče z obranného pásma podařilo využít a v čase 18:54 stanovit konečný výsledek přípravného utkání na 5:3.

Sestava Poruby:
Chylík – Michalčík, Jeřábek, Janeček, Kalužík J., Wojnarová, Szcesniak – Kalužík T., Činčala, Konečný, Gajda, Hlavica, Kavan, Hlaváč, Popelka, Šrubař.

Sestava Košic:
Pribula (32. Bodnar) – Hudec, Galický, Varinský, Doša, Vašilík – Šulek, Priščák, Varga, Mandelík, Faith, Sivák, Kiss, Liščinský, Vrašťák, Janočko, Makó, Sasak, Havadej, Ještín.

Branky zápasu:
2. Szcesniak, 21. Kalužík T. (Konečný), 33. Jeřábek (Kalužík T.), 39. Kalužík T. TS, 59. Činčala (Jeřábek) – 11. Ještín (Sasak), 26. Kiss (Galický), 51. Priščák (Galický).