Kopřivnici ženou vynikající fanoušci, smeká pomyslný klobouk Andreas Kubáň

Lukáš Bajgar, 18.11.2017
Přestože na Andrease Kubáně zbývá role nevděčné dvojky týmu, pravidelně se statisticky řadí mezi nejlepší gólmany celé soutěže. A je jedno, komu právě kryje záda. V sobotním utkání na ledě HC TATRA Kopřivnice nastoupil mezi tři tyče od úvodní minuty a své role se zhostil na výbornou! Čisté konto se nerodí ani u lídrů soutěže právě každý den. „Nejvíce jsem si zachytal v první třetině, hodně mi ale pomohli spoluhráči,“ kvituje výbornou spolupráci nejen s beky Andreas Kubáň.

Dvacáté první kolo druhé hokejové ligy svedlo mezi sebe předposlední Kopřivnici a hosty z Ostravy-Poruby, mělo se tedy jednat o jednoznačnou záležitost. „S Kopřivnicí jsme odehráli opravdu dobré utkání, i když vstup do zápasu a vůbec celá první třetina nebyly ideální,“ hodnotí utkání muž s třiatřicítkou na zádech Andreas Kubáň a dodává, „tak si myslím, že od druhé třetiny jsme už jednoznačně dominovali.“

Naposledy Poruba ponížila tatrováky před svým publikem 12:3, v sobotním utkání již jen 6:0, i přesto se dá říci, že právě ve městě převážně nákladních automobilů se svěřencům kolem trenérů Sršně a Flašara daří nejvíce. „V Kopřivnici se nám daří i díky tomu, že mají jednu z nejširších ploch v naší skupině,“ ihned vysvětluje šestadvacetiletý muž v zamřížované masce,„a jelikož máme opravdu vynikající bruslaře, tak nám to v Kopřivnici vyhovuje. K tom všemu přispívá i soupeř samotný, doma nehraje žádného zaďoura, ženou jej dopředu vynikající fanoušci, kteří fandí i za nepříznivého stavu, před čímž smekám.“

„Upřímně jsem si nejvíce zachytal v první třetině, celkově v úvodu utkání,“ šátrá v čerstvé paměti Kubáň, který moment mohl ohrozit vychytané čisté konto. A jelikož to se nerodí právě každý den, a to ani u lídrů soutěže, byla rekapitulace vlastních zákroků veselejší: „Vyloženě složitý zákrok si nevybavuji, hodně mi totiž pomohli spoluhráči, kteří soupeře nepouštěli k dorážkám, a na všechny střely soupeře jsem měl dobrý výhled. Tímto tedy i jim patří velký dík!“

A co poslední vychytaný shutout? „Na poslední nulu si pamatuji dobře, stalo se to v minulé sezóně v domácím utkání proti Technice Brno,“ sype z rukávu oblíbenec porubského publika, „taky jsme vyhráli vyšším rozdílem. Především jsem rád, že jsem konečně zvládl odchytat celé utkání.“ Vítězství 6:0 se běžně označuje za vítězství rozdílem třídy, která branka byla pro Kubáně ta z přízviskem „top“? „Nejvíce se mi líbila branka Vládi Luky, který se trefil krásně z voleje rovnou po vhazování,“ popisuje a dodává, „to se povede opravdu málokdy.“

STATISTIKY & FAKTA: ANDREAS KUBÁŇ #33
Věk: 26 let, narozen 19. července 1991 Výška: 178 cm Váha: 78 kg Post: brankář, lapačku má nalevo Mateřský klub: HC RT TORAX Poruba Další kluby: HC VÍTKOVICE RIDERA (2009-2013), HK Nový Jičín (2011-2012), HC Frýdek-Místek (2013-2015) a AZ Havířov (2015-2016) Úspěchy: 1. místo ELJ (2013), 2. místo II. liga sk. Východ (2017)