Konečně jsem dal gól, tetelí se radostí uzdravený Lukáš Popela

Lukáš Bajgar, 18.02.2018
Šestačtyřicáté kolo druhé hokejové ligy přineslo duel první Poruby s beznadějně poslední Opavou, dalo se tedy očekávat, že Ostravané o tři body nepřijdou, a také nepřišli... Ale v jakém stylu! Šestnáct nasázených branek porubský stánek v seniorské kategorii dlouho nezažil, a hrát se ještě dalších deset minut, snad by se překonala i historicky nejvyšší výhra. „Šli jsme do zápasu s tím, že musíme za každou cenu vyhrát,“ hodnotí po zápase střelec dvanácté trefy HC RT TORAX v utkání, Lukáš Popela.

Výhra 16:1 je z pohledu diváka – fanouška určitě fantastická! Jak se tedy rodila?
„Šli jsme do zápasu s tím, že musíme za každou cenu vyhrát a že se nebude jednat o lehký zápas, protože nás Opava vždy v sezóně potrápila. Myslím si, že jsme zápas zvládli takřka od první třetiny.“

I tak jste věděli, že vás čeká výsledkově trápící se Opava, která naopak v posledním měření sil více než záhodno nepříjemně kousala...
„Opavě spousta hráčů před playoff odešla, co tuším, tak do Valašského Meziříčí. Byli tedy dost oslabení. Ale v prvních pěti minutách bylo vidět – než jsme dali rychlejší góly – že se snažili, ale jakmile nám góly napadaly, už jsme si zápas pohlídali.“

Po první třetině svítilo skóre 4:1, po druhé už 8:1, neměli jste v hlavách už výhru a tedy jistou sníženou motivaci koncentrovaně dohrát zápas do konce?
„Nechtěli jsme zápas vypustit, spíše jsme chtěli dát co nejvíce gólů, abychom určitě potěšili co nejvíce domácí diváky před playoff.“

Vinou zranění jste se dlouho nepředstavil v sestavě HC RT TORAX, jaký byl sobotní návrat na ledové kluziště?
„Dlouho jsem nehrál, měl jsem zlomený prst a vrátil jsem se po sedmi týdnech. Návrat byl náročný, sedm týdnů zranění je fakt dlouhá doba. Navíc se prst nehojil, protože byl nešťastně zlomený. Museli mi jej srovnat, ale musím říct, že jsem se pečlivě připravoval. Jsem rád, že se vyhrálo a že jsem se zpátky dostal do zápasového tempa.“

A návrat jste oslavil premiérovou brankou v dresu Poruby, kterou jste navyšoval už na 12:1, jak se udála?
„Především jsem strašně rád, že jsem konečně dál gól. Hráli jsme přesilovku, Fin (pozn. redakce: Finsterle) dobře vystřelil a ke mně se puk trochu se štěstím odrazil... A už jsem jej prostě dorazil.“

V polovině utkání se za pro Opavu nepříznivého stavu 1:8 postavil do brány teprve šestnáctiletý debutant Ovčáček, jehož jste si přizvali i na závěrečnou děkovačku s diváky. Jak se tak mohl cítít po takové kanonádě?
„Těžko se mi toto hodnotí. Určitě pro něj byl zápas z jedné strany zpestřením, že poprvé chytal asi za muže, z té druhé trochu smolné, protože dostal tolik branek. Myslím si, že zápas zvládl na výbornou. Byl ale trochu chudák, protože mu to tam napadalo.“

Pokud se do konce základní části nestane něco neočekávaného, narazí HC RT TORAX v semifinále buď na Nový Jičín, nebo na Valašské Meziříčí, myslíte již na své budoucí soky?
„Jdeme zápas od zápasu, od nového roku se na playoff připravujeme a neřešíme, koho v playoff dostaneme. Pokud chceme jít za vytouženým postupem, musíme porazit kohokoliv, a je jedno zda Valašské Meziříčí, nebo Nový Jičín.“

Otázka na závěr – Porubské trochu trápí zranění, především pak v útočných řadách, má to vliv na hru samotnou?
„Občas se sestava lepí, to je pravda, ale máme ještě čas. Tím, že nebudeme hrát první kolo playoff a že začínáme až v půlce března, si myslím, že se spousta hráčů vrátí zpátky do sestavy. Věřím až doufám, že budeme do playoff všichni zdraví.“

STATISTIKY & FAKTA: LUKÁŠ POPELA #63
Věk: 29 let, narozen 22. března 1988 Výška: 180 cm Váha: 82 kg Post: obránce, hokejku drží nalevo Mateřský klub: SK Horácká Slavia Třebíč Další kluby: HC Lvi Břeclav (2008-2010), Žďár nad Sázavou (2008-2009), HC Pelhřimov (2009-2010), HC Chotěboř (2010-2011), Mountfield HK (2010-2011), HC Penguins Prešov (2011-2012, 2014-2016), SHK Hodonín (2012-2013), MsHK Prievidza (2013-2014), MHC Martin (2013-2014), HK 36 Skalica (2014-2015), HKM Zvolen (2014-2015), Unia Oswiecim (2015-2016), Polonia Bytom (2015-2016), SK Kadaň (2016-2017) Úspěchy: postup do ELJ (2007)