Klára Peslarová slaví bronz z juniorského MS, navrch se stala nejlepší gólmankou turnaje

Redakce, 01.04.2014
České reprezentantky do osmnácti let se v uplynulých dnech představily na juniorském šampionátu v Budapešti. Nechyběla mezi nimi ani porubská odchovankyně Klára Peslarová, která si vedla náramně, když zaznamenala dvě čistá konta a dlouho trápila i střelkyně obou zámořských velmocí. Právem po turnaji přebírala ocenění pro nejlepší gólmanku mistrovství, větší radost však pochopitelně měla ze zisku bronzové medaile. Češky po celou dobu podávaly výborné výkony a v souboji o třetí místo fotbalově přetlačily houževnatý ruský soubor. Tím však její reprezentační povinnosti nekončí, Klára Peslarová se představí i na domácím šampionátu žen, který startuje už v neděli 6. dubna v Přerově.

Zápasy Kláry Peslarové na juniorském šampionátu:

Česká republika – Finsko 4:3 sn. (65 minut, 25 zákroků, 3 góly)
Česká republika – Japonsko 3:1 (60 minut, 23 zákroků, 1 gól)
Česká republika – Kanada 0:5 (40 minut, 27 zákroků, 2 góly)
Česká republika – Švédsko 3:0 (60 minut, 21 zákroků, 0 gólů)
Česká republika – USA 1:3 (60 minut, 58 zákroků, 3 góly)
Česká republika – Rusko (60 minut, 20 zákroků, 0 gólů)

Celkem: 345 minut, 174 zákroků, 9 inkasovaných gólů
Procentuální úspěšnost: 95,08