Jízdní řád přípraváků odhalen, Poruba vyzve polského mistra!

Lukáš Bajgar, 18.06.2016
Všichni příznivci porubského hokeje mohou pomalu začít plnit své diáře neodkladnými schůzkami. HC RT TORAX Poruba 2011 vstoupí do letního přípravného kolotoče utkání počátkem srpna a neodmyslitelnou součástí slunného koloritu se stal také tradiční turnaj O Pohár RT TORAX.

„Plán přípravných utkání dozná ještě kosmetických změn,“ přibližuje generální manažer klubu, Pavel Hinner a pokračuje: „samozřejmě jsme na začátku léta a v kalendáři zbývá několik termínů nepokrytých.“ A nač se tedy mohou místní fanoušci a především pak samotní hráči porubského HC RT TORAX těšit? „Již popáté sehrajeme prestižní turnaj O Pohár RT TORAX, v němž poměříme síly s polskou dvacítkou a nováčkem soutěže, Šumperkem. Ve druhé skupině se opět představí Vítkovice "23", Slovensko "20" a také nedaleké Jastrzębie.“

Jedním z taháků bude určitě změření sil s polským extraligovým mistrem, týmem Comarch Cracovia. Krakov se řadí mezi nejúspěšnější polské týmy poslední dekády a svůj lví podíl na tom má i exporubský trenér Rudolf Roháček, jehož tvář mohli lidé často v uplynulém ročníku vidět na zápasech HC RT TORAX. „Před samotným turnajem máme v plánu sehrát ještě jedno utkání a stále vedeme jednání s dalším soupeřem,“ sumarizuje Pavel Hinner. „Určitě se bude nač těšit,“ dodává.

Přípravná utkání HC RT TORAX Poruba 2011

O Pohár RT TORAX (10. – 13. 8. 2016)
Skupina A: HC RT TORAX Poruba 2011, Polsko "20", DRACI ŠUMPERK
Skupina B: Vítkovice "23", Slovensko "20", JKH GKS Jastrzębie