Ještě nejsem stoprocentně rozhodnutý, jestli budu dál hrát, hlásí veterán Luděk Krayzel

Redakce, 28.05.2014
Po nešťastném semifinálovém vyřazení s Přerovem se zdálo, že Luděk Krayzel už další body v porubském dresu nepřidá. Skálopevně byl totiž přesvědčen o konci své bohaté kariéry. Karta se ale obrátila a v současné chvíli je pravděpodobnější varianta, že bude porubským fanouškům dělat radost i v nadcházejícím ročníku. Devětatřicetiletý velezkušený útočník se na začátku května zapojil do týmové přípravy, přesto stále není pevně přesvědčený o tom, zda má pokračovat v hráčské kariéře. "Ještě není stoprocentní, že budu hrát. Ale hokej mě pořád baví a láska k němu je pro mě hlavním hnacím motorem," prozrazuje Krayzel, jenž v Porubě zároveň působí jako trenér u mládeže.

Ačkoliv v lednu oslaví už jubilejní čtyřicáté narozeniny, stále má porubskému A-týmu rozhodně co dát. Patrné to bylo především na posledních vyřazovacích bojích, v nichž jasně ukazoval své velké hráčské kvality a patřil k největším tahounům mužstva. Kdyby se skutečně rozhodl pověsit brusle na hřebík, byla by to ohromná škoda nejen pro porubský hokej. K tomu ale snad nedojde. Ostatně Luděk Krayzel se už dokonce zapojil do letní přípravy na novou sezonu. "Sice trénuji s týmem, ale ještě nejsem úplně stoprocentně rozhodnutý, jestli budu dál hrát," prozrazuje zkušený forvard.

Tlak ze strany fanoušků, spoluhráčů či členů vedení porubského klubu zatím necítí, na rozdíl od Jaromíra Jágra. "Vedení mě ani moc nepřemlouvá, je to čistě jen na mě. S klukama v kabině jsme se o tom trošku bavili, ale berou to taky tak, že mám už nějaký ten věk a budou rádi, když zůstanu i když odejdu. Věk prostě nezastavíte," vypráví s lehkým úsměvem Krayzel, který musí v těchto dnech polykat tvrdé tréninkové dávky. "Je to stejné už několik let, prostě dřina. Zatímco kdysi mi trvala regenerace třeba jen pár hodin, teď už to jsou dny," přiznává.

Květen a červen sice všeobecně nepatří mezi hokejisty k oblíbeným měsícům, přesto se dá i náročné období příprav zpříjemnit. Alespoň v Porubě se to tedy jednoznačně povedlo. "Vedení nám do tréninkového plánu zařadilo dvakrát týdně led, což je obrovské zpestření letní přípravy. Nemusíme pořád jen běhat v lese nebo posilovat. Bavili jsme se s klukama, že to byl výborný nápad. Zatím to strašně rychle utíká, v podstatě za chvíli už budeme mít měsíc za sebou," culí se Krayzel. Zatímco vloni absolvoval přípravu pod vedením Tomáše Sršně, letos se kormidla A-týmu ujal Martin Smeták.

"Řekl bych, že se přípravy moc neliší. Za Tomáše Sršně vše hodně připomínalo hokejové střídání, u Martina Smetáka je to podobné," popisuje porubský veterán, jenž na uplynulou sezonu vzpomíná jen v dobrém. Vždyť RT TORAX hrál stále na špici a v play off vypadl po velkém boji až v semifinále. "Byla to úspěšná sezona, na třetí místo jsme měli obrovský náskok. S Prostějovem jsme prostě byli někde jinde. Hlavně základní část se nám povedla. V play off se jen potvrdilo, že je to úplně jiná soutěž a je potřeba jej hrát s maximálním nasazením," uvědomuje si.

V příštím ročníku bude chtít Poruba pochopitelně znovu okupovat přední patra tabulky. "Pevně doufám, že kluci na uplynulou sezonu navážou, ať už se mnou či beze mě. Poté, co se v posledních dvou letech radovaly z postupu Havířov a Prostějov, bude Poruba patrně favoritem soutěže. "Skončil Rudolf Wolf a nevím, jestli bude pokračovat Miroslav Javín. To jsou velmi zkušení hráči. Pokud vedení bude chtít postoupit, což určitě ano, mělo by kádr posílit," domnívá se pozitivně naladěný Krayzel. "Hokej mě pořád baví a láska k němu je pro mě hlavním hnacím motorem," uzavírá.