Jakub Voznica hodnotí uplynulou sezónu starších žáků – 8. ročníku

Romana Opatová, 21.04.2020
Dvaadvacet utkání v základní části a nedohraná finálová skupina se sedmi zápasy z deseti. To je roční zápasový příděl hráčů 8. třídy v soutěži „Liga starších žáků B“.

Ke konci roku hráči pod vedením Jakuba Voznici a asistenta Petra Trojana postoupili v soutěži do tzv. finálové skupiny a ani v této silně obsazené skupině se rozhodně neztratili. Přehled dílčích výsledků si čtenáři mohou vyhledat na www stránkách klubu i Českého hokeje. Trenéra Jakuba Voznicu jsme požádali o stručné hodnocení.

Jak byste sezónu ohodnotil z pohledu trenéra?
Sezóna dopadla určitě dobře. Před začátkem ligy jsme si dali za cíl postoupit do nadstavbové části, což se povedlo. Z pohledu herního nám sezóna ukázala, že dokážeme hrát s každým soupeřem vyrovnaný hokej. Bohužel ještě musíme zapracovat na koncovce, což byla oproti nejlepším týmům naše největší slabina.

Co považujete v týmu za největší úspěch, překvapení nebo naopak zklamání?
Za největší úspěch považuji, že se nám podařila vytvořit výborná parta a že jsme dokázali kluky dostat na společnou vlnu. Kluci celý rok opravdu makali, za což jim patří velká pochvala.
Jediným zklamáním je, že jsme nemohli dohrát sezónu dokonce.

V klubu HC RT TORAX byla uplynulá sezóna Vaše úvodní trenérská, rozhodně ale ne první. Ve svých dětských letech jste také oblékal dres Poruby. Jak byste hodnotil dnešní hochy, jejich přístup k tréninkům, hokeji obecně vs. Váš a vašich spoluhráčů v minulosti?
Největší rozdíl je v přístupu. Dneska klukům chybí větší konkurence. Za nás bylo v každé třídě 25 kluků, kteří se museli každý den rvát o to, aby o víkendu byli v sestavě. Dnes je v některých třídách 12 kluků a všichni ví, že budou hrát. Pro nás byl hokej na prvním místě, dneska to někteří berou jako takový lepší kroužek.

Hráče čeká příští sezónu poslední žákovský ročník, co byste jim doporučil?
Hlavně, ať si to užijí, neboť je to poslední rok, kdy budou všichni spolu.
Blíží se jim dorost, což bude první velké síto v jejich kariérách. Tam poprvé zažijí tu pravou konkurenci. Věřím, že tento ročník je natolik kvalitní, že se v něm najde mnoho hráčů, kteří můžou v hokeji něčeho dosáhnout. A třeba už příští rok někteří naskočí do dorostu. Bude záležet jen na nich a na jejich přístupu. My se jim budeme snažit pomoc, co nejvíce budeme moci.