Hrát bez fanoušků? Bylo to hodně zvláštní, přiznává kapitán Zdeněk

Redakce, 11.03.2020
Porubští hokejisté ztratili slibně rozehraný druhý zápas předkola play off a odmítli balíček postupových mečbolů. Jak hodnotil prohru 2:3 v prodloužení s Jihlavou kapitán Jiří Zdeněk, jehož čtrnáctý gól v sezoně se dlouho jevil jako vítězný?

RT TORAX začal mnohem lépe a už po první třetině si zaslouženě vytvořil dvougólový náskok. „Škoda, že jsme pak ve druhé části nepřidali třetí branku. Šance jsme na ni měli. Kdybychom nějakou proměnili, bylo by nejspíš po zápase,“ má jasno porubská čtyřiadvacítka.

Místo domácí pojistky přišlo krátce před druhou sirénou jihlavské snížení, které hosty hodně nakoplo. „Hlavně zvýšili pohyb, měli ho lepší než my. Museli to už více otevřít, začali hrát aktivněji, napadali u nás ve třetině a dostávali se tím do tlaku,“ popisuje Jiří Zdeněk.

Poruba v čele s jistým Frederikem Foltánem dlouho odolávala, ale v čase 59:40 bylo srovnáno a aby toho nebylo málo, v prodloužení Dukla rychle dokonala obrat. „Tam se to blbě odrazilo k jejich hráči, který už dával do prázdné. Ale hlavně nás štve ten vyrovnávací gól.“

Zápas se hrál netradičně za zavřenými dveřmi. Bezpečnostní rada státu zrušila všechny akce s účastí nad sto lidí, což se dotklo i hokeje. Pro samotné aktéry duelu to nebylo nic příjemného, fanoušci jim jednoznačně chyběli. „Bylo to hodně zvláštní,“ přiznává zkušený útočník.

Dlouho navíc nebylo jasné, zda se vůbec bude hrát. „Nebyl to úplně klasický předzápasový den. Od rána těch informací bylo spoustu. Kabinu to trošku nahlodalo, ale přistoupili jsme k tomu dobře. Chystali jsme se celou dobu tak, že budeme hrát,“ líčí.

Teď jsou soupeři znovu v nejistotě. Už ve středu byla přerušena extraliga, o Chance lize se má rozhodnout ve čtvrtek. Zdeněk si ale konec nepřipouští. „Máme klasický režim, zregenerujeme, potrénujeme a žijeme s tím, že v pátek pokračuje série v Jihlavě,“ uzavírá natěšeně.