HOKEJKA CUP 2018 Ostrava

Gabriela Juříková, 13.01.2019
Hráči osmých tříd se v posledním víkendu roku 2018, tedy 29. – 30. prosince, sešli v RT TORAX ARENĚ na turnaji HOKEJKA CUP 2018 pořádaném Davidem Moravcem. Kromě starších žáků Poruby, kteří vybojovali 3. místo, se turnaje zúčastnily týmy Dukly Trenčín, Komety Brno a Ševci Zlín. Jaký systém se hrál, kdo za Porubu skóroval či nahrával, to vše naleznete v článku.

Po základní hrací době 2 x 20 min následovalo prodloužení 1 x 5 minuty ve čtyřech hráčích na obou stranách. Potom následovalo prodloužení 1 x 5 minut ve třech hráčích na každé straně. Když nepadl gól v prodlouženích, rozhodovaly nájezdy. Jelo se vždy po jednom nájezdu na každé straně, přičemž jeden hráč mohl provádět nájezd pouze jednou.

Při vítězství v základní hrací době obdržel vítěz do tabulky 3 body, poražený byl bez bodu. Skóre z obou třetin se sčítalo dohromady. Při vítězství v součtu obou prodlouženích obdržel vítěz jeden extra bod a poražený byl bez bodu. V případě remízy v základní hrací době a vítězství v prodlouženích nebo na nájezdy, obdržel vítěz 2 body a poraženy 1 bod.

Takové byly propozice turnaje, který začali „domácí“ sobotním utkáním s Duklou Trenčín. Následoval zápas se Zlínem a v neděli se utkali Porubané s Kometou. Poslední mač sehráli Bahníkovi hráči s Trenčínem, který vyhráli po prodloužení a odnesli si tak medaile za třetí místo.

SOUPISKA PORUBY:
Chylík (Juříček) – Janeček, Jeřábek, Falhar, J. Kalužík, Michalčík – O. Krčmarský, Kavan, Gajda, Konečný, Popelka, Kovalčík, T. Kalužík, Šrubař, M. Vehovský.

HC RT TORAX Poruba – HK Dukla Trenčín 1:2; pp 2:1
Góly a asistence Poruby: 29. Konečný (T. Kalužík); V prodloužení: 47. M. Vehovský (T. Kalužík), 50. M. Vehovský.

HC RT TORAX Poruba – Ševci Zlín 2005 3:4; pp 0:2
Góly a asistence Poruby: 11. M. Vehovský, 20. O. Krčmarský, 33. Gajda

HC RT TORAX Poruba – HC Kometa Brno 2:3; pp 1:4
Góly a asistence Poruby: 19. a 22. O. Krčmarský; V prodloužení: 44. M. Vehovský (Michalčík)