HC RT TORAX Poruba 2011 zná nového trenéra! Stává se jím legendární František Výborný

Lukáš Bajgar, 29.01.2020
HC RT TORAX Poruba 2011 sáhl ve 45. kole Chance ligy k nepopulárnímu kroku a odvolal dosavadního kouče Miloše Holaně. Tým následně dočasně převzali Marek Pavlačka s Adamem Vrbou a ve dvou utkáních slavili 100% bilanci; novým hlavním trenérem se pak stává František Výborný! „František Výborný dorazil do Poruby v úterý ráno, připojil se okamžitě k týmu,“ informuje generální manažer Pavel Hinner.

Porubský hokejový klub nezažíval v posledních týdnech výsledkově šťastné období, ze dvanáctí utkání v řadě vybojoval pouhé dva body, přičemž inkasoval v průměru jen 3,1 branky na zápas, ale problémem byla koncovka, průměrný 1,5 vstřelený gól k bodům nevedl.

Tým tedy přebírá věhlasný František Výborný, charismatický trenér, jehož hráčské a trenérské úspěchy nespočítáte ani na všech prstech rukou a nohou dohromady. Kterým sukcesem začít? Patrně mistrovským titulem se Spartou Praha v sezóně 1999/2000, tehdy Výborného svěřenci jako první přerušili neskutečnou pětiletou hegemonii Vsetína v nejvyšší soutěži. A následovaly další dva tituly se Spartou v letech 2006 a 2007, to se stal i trenérem roku! Když k tomu připočítáme pět titulů z hráčské kariéry v dresu Dukly Jihlava…

Své kvality však prokazoval i o soutěž níže, s Mladou Boleslaví dvakrát opanoval ligu, na druhý pokus – v ligovém ročníku 2013/2014 – dotáhl Bruslaře do nejvyšších pater. A k těmto všem úspěchům získal v extralize jedno stříbro, dvě bronzové medaile a z pozice hlavního trenéra vedl na MS také Slovince.

František Výborný není v Porubě zcela neznámým pojmem, už v předešlé sezóně působil v roli konzultanta prvoligového nováčka, a v právě probíhajícím ročníku nejednou RT TORAX ARENU navštívil, aby svým bedlivým okem pozoroval porubské hráče.