FOTO: Holky a kluci z přípravky si vyzkoušeli, co obnáší hokejový kemp

Gabriela Juříková, Iveta Láryšová, 22.08.2015
Tak jako starší hokejové ročníky, tak i kluci a holky z přípravky HC RT TORAX Poruba měli možnost vyzkoušet si, co obnáší hokejový kemp zaměřený na zdokonalení se v přípravě na novou hokejovou sezonu 2015/2016. Ve dnech 14. až 16. 8. 2015 trenéři a realizační tým přípravky uspořádali hokejový minikemp na ZS Sareza v Porubě. Začínající hokejisté si zkusili tréninky dvakrát denně, a také trávit celý den s trenéry a kamarády. Největší odměnou pro malé hokejisty bylo společné focení se staršími vzory s pohárem za 3. místo, poté co zhlédli utkání v rámci turnaje „O pohár RT TORAX“, v němž domácí hokejisté RT TORAX Poruba 2011 hráli právě o třetí místo s polskou reprezentací do 20 let. Kemp byl ukončen společným zápasem v klubových dresech.

Děti absolvovaly dvakrát denně tréninky na ledě, kde se zdokonalovaly v bruslení, rychlosti a obratnosti. Rovněž každý den trénovali kluci a holky i na školním hřišti, kde zdokonalili kromě obratnosti i koordinaci pohybů, skákali do písku, hráli fotbálek, běhali atd. Během soboty, v mezidobí mezi tréninky, děti společně s trenéry zhlédly hokejové utkání turnaje „O pohár RT TORAX„ , v kterém o třetí místo hrál domácí HC RT TORAX PORUBA 2011 s POLSKO U20. Domácí tým zvítězil 8:1. Největší odměnou bylo dětem to, že se mohly se svými staršími „vzory“ i s pohárem za 3. místo společně po vítězném zápase vyfotit.

Závěrečný nedělní trénink na ledě byl pak zpestřen vzájemným zápasem dětí přípravky v klubových dresech, kdy samozřejmě nechybělo i fandění rodičů na tribuně. Na závěr minikempu byly všechny děti odměněny zmrzlinou a sladkostmi.
Další MINISOUSTŘEDĚNÍ přípravky je naplánováno na první zářijový víkend a bude se konat na SETINĚ V PUSTÉ POLOMI. Tentokrát společně i s rodiči, protože dobrý kolektiv rodičů je základem pro dobrý kolektiv dětí.

Celá fotogalerie k náhledu ZDE