FOTOGALERIE: Týden hokeje aneb Pojď hrát hokej

Gabriela Juříková, 21.01.2019
Začal šestý TÝDEN HOKEJE, do kterého se tentokrát zapojí celkem 149 klubů. Jedním z nich byl v prvním dni akce 21. ledna i HC RT TORAX Poruba. Trenéři klubu a PR manažer Mojmír Kotas přivítali v zasedací místnosti rodiče devatenácti dětí, které si nesmírně užily nejen přítomnost klubového maskota Porubáčka, ale hlavně bruslení a dovádění na ledě s různými tréninkovými pomůckami. Před tím ale byli rodiče v krátké prezentaci obeznámeni o historii klubu, jeho fungování a systému hokejového trénování a dalšího sportovního vyžití dětí. A také důvody, proč je dobré začít hrát hokej a že není až tak finančně náročný. Protože zapůjčení bruslí, přileb či hokejek není samozřejmostí jen při této akci, ale i na tréninky. Stejně tak trenérská pomoc při prvních krůčcích na ledě. Z 20 tisíc dětí, které si hokej vyzkoušelo v předešlých pěti Týdnech hokeje, bylo bezesporu několik, které v HC RT TORAX již trénují a předvedli tentokrát novým příchozím ukázku tréninkové jednotky a malý hokejový zápas. Akce měla nejen u dětí, ale i u rodičů pozitivní reakci. Mnohé jistě uvidíme na trénincích přípravky.

U přivítání návštěvníků akce, která se stává pomalu a jistě tradicí, nemohl chybět šéftrenér mládeže porubského hokejového klubu, olympijský vítěz a mistr světa David MORAVEC. Jakmile Mojmír Kotas seznámil příchozí s historií klubu a jeho úspěchy, David Moravec se rozpovídal o všestranné výchově dětí pomocí sportu a kolektivního trénování.

Děti k reprezentačnímu dresu v novém grafickém podání dostaly i pamlsky, samolepky a odznáčky. Klub přidal vstupenky na dva nejbližší domácí zápasy a pak už se šlo na led. Syny na akci přivedl i současný hráč A-týmu Ctirad Ovčačík.

A jestliže se touto akcí nadšení rodiče rozhodnou zaregistrovat své ratolesti do Projektu Pojď hrát hokej, mohou navíc obdržet poukaz na nákup hokejové výstroje v hodnotě 1 500 Kč.

Více ve fotogalerii ZDE.