Druhý ročník vánočního Winter Classic mládeže HC RT TORAX

Romana Opatová, 21.12.2019
Tak jako v loňském roce připravili trenéři s rodiči hráčům třetí třídy vzájemný přátelský zápas pod širým nebem na vánočním kluzišti na Masarykově náměstí v centru Ostravy. Termín připadl na 20. prosince, počasí akci přálo a malí hráči si tak vyzkoušeli hru s nezaměnitelnou atmosférou.

Loňský úvodní ročník pro děti ročníku 2009 a 2010 se vydařil, a tak nebylo pochyby o uspořádání druhého ročníku, tentokráte pro hráče o rok mladší, z ročníku 2011. Svými rozměry je vánoční kluziště ideální pro minihokej této věkové kategorie, a když je k tomu vánočně vyzdobené a různobarevně nasvícené, tak je úspěch akce téměř předem předurčen. K dokonalosti atmosféry přispělo mohutné fandění sourozenců, rodičů, prarodičů i návštěvníků přilehlého vánočního trhu.

Malí hráči si více než hodinový vzájemný přátelský zápas mezi sebou i následné trestné střílení náležitě užili. Všichni dali do zápasu maximum svých hokejových dovedností i sportovního nasazení. Ačkoliv hráli proti sobě kamarádi a spoluhráči z jednoho týmu, nechyběla v zápase i správná bojovnost.

Dětský Winter Classic přilákal i několik amerických hráčů, kteří zde pobývají k příležitosti MS 20. Vedle jejich fandění a povzbuzování hráčů neodmítli ani společnou závěrečnou fotku s malými porubskými hokejisty.

Z pohledu celé tréninkové koncepce výchovy hokejové mládeže se jedná samozřejmě o akci „tak trochu navíc“, dětem přináší hokej i v jiném režimu než pouze tréninkovými jednotkami a svazovými zápasy. Ale i tyto nevšední akce jsou pro hráče této věkové kategorie nesmírně důležité a je dobře, že se je daří pod logem porubského klubu HC RT TORAX organizovat.

Hráče třetího ročníku vede trenér Petr Rambousek, asistuje mu Ondřej Kosina. První z nich, Petr Rambousek své svěřence na zápas doprovodil. A jak si jej užil?
"Počasí, po domluvě s Dagmar Honsovou, se zařídilo tak, aby hlavně nepršelo. Jinak vyprodaný mini stadión na Masarykáči dal hokeji ten správný náboj a hráči si to náramně užili."