Druhá liga zná svůj herní systém pro nadcházející ročník, nově se bude hrát ve čtyřech skupinách

René Chyla, 12.05.2016
Porubským hokejistům sice teprve před pár dny začala letní příprava, již nyní však ostravští borci znají model třetí nejvyšší soutěže, která se nerozpadne ze dvou na tři, ale dokonce na čtyři základní skupiny! Jak to tedy vše bude zřejmě vypadat?

Osvědčená verze rozdělení třetí nejvyšší tuzemské hokejové soutěže na skupiny Západ a Východ už je dávno pohřbena a již několik měsíců se tiše hovořilo o novém herním modelu, který byl konečně odtajněn.

Druhá liga bude rozdělena do čtyř základních skupin po osmi účastnících. Každá z těchto skupin bude dále rozdělena na dvě další, kde se bude hrát šestikolově. To znamená, že Poruba, která by měla být v miniskupině s Opavou, Karvinou a Šumperkem, sehraje s těmito celky tři zápasy doma a stejný počet bude odehrán na jejich ledě.

Dále bude následovat prolínací část s druhou miniskupinou, kde se hraje již "jen" čtyřkolově. Poruba tedy s Kopřivnicí, Novým Jičínem, Vsetínem a Valašským Meziříčím bude hrát totožně, jak byla v posledních letech zvyklá – dva zápasy doma, dva venku. To ale stále není vše.

Na tyto zápasy naváže prolínací část sezóny s jednou z jižních miniskupin, kdy RT TORAX změří síly s Břeclaví, Hodonínem, Technikou Brno a Moravskými Budějovicemi. Zde se bude hrát již jen dvoukolově systémem jednou doma – jednou venku.

Novinkou je také osmifinále, které se bude hrát na čtyři vítězná utkání. Čtvrtfinále a semifinále rozhodnou tři vítězné zápasy a celkového mistra druhé ligy určí až závěrečné finále, které se, stejně jako osmifinále, bude hrát na čtyři vítězná utkání.

Kluby ovšem musejí podat přihlášku do této soutěže do 23. května. Pokud tak některá mužstva neučiní, model ještě zřejmě dozná jistých změn.