Dopředu nám to jde, ale vzadu máme pořád problémy, přiznává obránce Buček

Adam Bagar, 25.01.2015
Počtvrté v sezoně zamířili porubští hokejisté na Valašsko a počtvrté se vrátili jako poražení. Tentokrát ve šlágru kola padli v nadprůměrné druholigové bitvě na vsetínském Lapači, čímž přesekli šňůru devíti výher v řadě a klesli v tabulce zpátky na čtvrtou příčku. Mezi úspěšné střelce se zapsal i produktivní Martin Buček, který se v průběhu letošního ročníku proměnil netradičně z útočícího hráče na obránce. Ani jeho vyrovnávací branka z konce prvního dějství ale k bodovému zisku Poruby nevedla. "Podle mě jsme sehráli dobré utkání a nemáme se za co stydět. Jen škoda, že porážka přišla právě na Lapači," mrzí Bučka.

Porubští hokejisté šli sice brzy do vedení trefou Jakuba Hulvy, pak ale přenechali aktivitu Valachům. "Myslím si, že byli zpočátku lepší a tlačili nás. Naštěstí jsme první třetinu uhráli výsledek 2:2," kvituje Martin Buček, jenž se právě v závěru první části hry postaral o vyrovnávací branku hostujícího týmu. "Chvíli jsme je motali v pásmu, dobrou práci tam odvedl hlavně Petr Seidler. Vyvezl puk, dal mi ho a potom už stačilo jen věřit, že trefím branku. Když ji trefím, tak je z toho gól," popisuje osmadvacetiletý hokejista.

Ve druhé třetině ale Vsetín znovu odskočil. A tentokrát dokonce do dvoubrankového trháku. "Škoda, že nám utekli. Pak už jsme byli lepším týmem. Možná jsme měli dát dříve gól na 4:3," mrzí Martina Bučka. Nejen těsná porážka, ale i konec úctyhodné vítězné série v délce devíti střetnutí. "Nějaká prohra už sice jednou musela přijít. Jen je škoda, že zrovna na Lapači. Mohli jsme uhrát aspoň bod. Prodloužení a nájezdy už pak jsou loterie." RT TORAX přitom nesehrál zdaleka špatné utkání. "Nemáme se za co stydět," ví Buček.

Jeho tým si vzadu znovu nepočínal příliš jistě a Vsetínu nabídl několikrát až příliš prostoru. "Je to trošku náš problém. Zatímco dopředu nám to jde, i proto vyhráváme zápasy, tak vzadu máme pořád problémy," přiznává Martin Buček, který posléze chválil atmosféru na slavném Lapači. "Fanoušci ji tady dokáží udělat velmi dobrou, zápasy na Vsetíně jsou potom na druhou ligu opravdu velice kvalitní." Porubským se tam ale letos nedaří. A nejen tam, na Valašsku celkově. Dvakrát totiž padli také ve Valašském Meziříčí.

"To bude asi tím valašským podnebím," usmívá se Martin Buček. "Ve Valmezu jsme hráli tragicky, ale Vsetín hraje jiný hokej. Po takovém výkonu se prohrát může," hlásí hokejista, jenž během sezony přešel na post obránce. "Bylo jich málo. Jeden odešel, další byli nemocní, nebo zranění. A v útoku bych tolik nehrál, tak se trenéři rozhodli, že mě dají do obrany. Kdysi jsem tam už hrával a pomalu si zase zvykám," líčí na závěr produktivní bek, jenž v sezoně nastřádal už slušných 21 bodů za sedm branek a čtrnáct nahrávek.