Dojatý Slováček po šlágru na Lapači: Dostali jsme facku, ale taková utkání nás posunou dál

Adam Bagar, 01.11.2016
Porubští hokejisté opustili čelo tabulky, když v atraktivním šlágru kola podlehli Vsetínu 2:5 a vůbec poprvé v této sezoně vyšli bodově naprázdno. „Lepší prohrát teď než potom v důležitých zápasech. Dostali jsme facku, ale taková utkání nás jen posunou dále,“ uvědomuje si útočník Ondřej Slováček. Ten jako vsetínský odchovanec sehrál na Lapači dost speciální a psychicky náročný zápas.

„Věděli jsme, do čeho jdeme a že nás čeká dost bouřlivá kulisa. Ale myslím, že jsme nezačali vůbec špatně. První třetina byla z obou stran velice kvalitní, akorát oni dali góly a my ne,“ líčí dvaadvacetiletý útočník. RT TORAX ztrácel dva góly, ale pořád měl dost času na to, aby ještě mohl pomýšlet na bodový zisk. To by však nesměl faulovat. „Zlomová byla druhá část a naše nesmyslné fauly,“ přiznává Ondřej Slováček.

RT TORAX nezvládl zápas podzimu na Lapači a přenechává Vsetínu pozici lídra »

„Tím se rozbila celá naše hra, když oslabení hraje osm lidí a zbytek ne. Fauly nás stály zápas. Trápí nás to od začátku sezony. Vždycky si říkáme, že se jich musíme vyvarovat, ale uděláme jeden a když je třeba kontroverzní, tak se naštveme a děláme další. Kvůli tomu jsme prohráli.“ Hned tři fauly ve druhém dějství dokonce byly na brankáře Petra Hromadu, jenž tak byl jasně nejfaulovanějším hráčem vsetínského týmu.

„Víme o tom, že Péťa Hromada vyjíždí z brány a tohle dělá. Ale jsou to naše chyby, zbytečně jsme tam jeli. Nemělo to žádný význam. Byla to naše hloupost, nebo spíš jeho chytrost,“ hlásí Slováček. Jeho nový tým ztrácel už čtyři branky a Lapač si dokonce žádal desítku, ale poté se Poruba zvedla. „Pokaždé, když vaši fanoušci začnou řvát deset, deset, tak dostanete gól. To se potvrdilo i tady,“ usmívá se Ondřej Slováček.

Hosté snížili na 2:4, ale poslední slovo měli Valaši, kteří slavii osmou výhru v řadě. „Vyhráli zaslouženě. Ale byl to výborný hokej. Nechci hanit ostatní soupeře, ale tohle byl rozdíl tak dvou tříd,“ pokyvuje útočník. Ten ještě loni žlutozelený dres oblékal a chtěl se proti bývalému klubu vytáhnout. „Ta atmosféra tady vyhecuje každého, je to něco neskutečného,“ sděluje Slováček, který byl vyhlášen nejlepším porubským hráčem.

A když si jel pro cenu, Lapač ho vyprovodil bouřlivým potleskem. „Když na konci vyvolávali moje jméno, tak mě to trošku dostalo. Skoro ukápla nějaká ta slza. Chci jim moc poděkovat, že na mě nezapomněli, když jsem tam něco odehrál. Bylo to nádherné,“ přiznává. A jak naloží se soudkem piva, který dostal? „Po utkání jsem byl už utahaný. Asi ho dám do šatny, ať je pro všechny,“ zakončuje vsetínský odchovanec.