Co bude s Chance ligou? Rozhodne výkonný výbor

www.hokej.cz, Lukáš Bajgar, 11.03.2020
TEXT HOKEJ.CZ – Manažeři prvoligových klubů se ve středu sjeli do Prahy, aby společně debatovali o dalším postupu. Hovořilo se o možném přerušení soutěže, podobně jako se tomu stalo v Tipsport extralize, nebo dokonce o úplném ukončení sezony.

Jenže jak to bude s Chance ligou dál, to se nakonec definitivně nerozhodlo.

„Kluby Chance ligy nedospěly na dnešní společné schůzce k jednoznačnému doporučení, týkajícímu se jejího dalšího pokračování, které by předložily výkonnému výboru ČSLH," informuje hokej.cz tiskový mluvčí Českého hokeje Zdeněk Zikmund.

„Výsledky jednání a zbývající části sezony se bude výkonný výbor ČSLH jako řídící orgán soutěže zabývat na svém zítřejším jednání," dodal Zikmund.

V Chance lize začalo v pondělí předkolo playoff. Odehráno bylo dosud po dvou zápasech, v pátek se mají série přestěhovat do Třebíče a Jihlavy. Bude se ale vůbec hrát? Definitivní verdikt padne ve čtvrtek.

„Schůzka všech deseti klubů Chance ligy, které postoupily do playoff, o tom, jak se postavit k nastalé situaci s omezením sportovních akcí, nepřinesla definitivní rozhodnutí, protože kluby nebyly zcela jednotné v tom, jaké řešení zvolit," stojí na stránkách českobudějovického klubu.

„Rozhodnutí tak je v rukou výkonného výboru Českého hokeje, který se sejde ve čtvrtek. Je pravděpodobné, že ten rozhodne o prozatímním odložení playoff podobně, jako tomu je u Tipsport extraligy. O dalších krocích vás tak budeme informovat ve čtvrtek," píše se na webu Motoru.

Výkonný výbor bude zítra rozhodovat i o osudu druhé ligy, jejíž zápasy se dnes hrají bez diváků, a také o dalším programu v mládežnických soutěžích.

Klíčovou otázkou v Chance lize je, kdo nahradí sestupující Kladno v nejvyšší soutěži. V základní části jasně dominovaly České Budějovice. Rozhodne zítra výkonný výbor o jejich postupu? Nebo se playoff přece jen dohraje, byť bez diváků a v možná pozměněném systému?

Ve čtvrtek 12. března přineseme na oficiální stránky klubu rozhovor s generálním manažerem klubu, Pavlem Hinnerem.