Chybí nám pohoda, ví střelec Jan Chaloupka. Obrat s Karvinou načala bouřka v kabině

Redakce, 29.09.2014
Porubští hokejisté mají za sebou značně rozporuplný zápas, v němž nejprve ztráceli proti karvinskému outsiderovi tři góly. Ostudu však odvrátili v závěrečném dějství, do nějž naskočili jako polití živou vodou. Fantastický obrat nastartovala trefa Jana Chaloupky, který nakonec střetnutí rozhodl v přesilové hře na startu prodloužení. RT TORAX tak mohl slavit druhou výhru v řadě, tentokrát ale bez fanfár. K optimální pohodě totiž má stále dost daleko. "Myslím, že se z toho časem dostaneme a začneme šlapat jako třeba v play-off," věří porubská šestadvacítka, jejíž formace šla do hry až ve druhém dějství a prezentovala se aktivní hrou.

Po vítězství v Brně snad nikdo nepochyboval o dalším triumfu Poruby, která hostila druholigového karvinského nováčka. A v takových zápasech je dobré dát první branku. To se však i po několika slušných šancích nestalo. "Měli jsme jich dost, ale bohužel nám tam nic nespadlo. To se někdy stává, o to víc se pak musí makat. V takových zápasech je dobré brzy skórovat, ale začátek jsme trošku podcenili," myslí si vytáhlý útočník Jan Chaloupka.

Ve druhé části se porubským hokejistům vůbec nedařilo a SK Karviná si brzy vytvořila náskok tří branek. "Po první i druhé třetině byla v kabině bouřka. Do druhé části jsme přitom šli s tím, že začneme makat a hrát aktivněji, ale udělali jsme nějaké individuální chyby, po nichž se soupeř dostal do trháku. O druhé přestávce jsme si to, slušně řečeno, vyříkali." A pomohlo. Poruba totiž naskočila do závěrečného dějství jako vyměněná.

Rázem hýřila pohybem i aktivitou a brzy byla odměněna také brankami. "Trenér nám řekl, že nemakáme a neplníme si svoje povinnosti. Tak jsme do toho šli a vyšlo to," líčí střelec první porubské trefy, která domácí tým nastartovala natolik, že ve třetí části třígólové manko smazal. "Dokonce jsme mohli vyhrát v základní hrací době, ale Kuba Peslar tam byl faulovaný. Možná se mohl pískat i nájezd," přemýšlí čtyřiadvacetiletý hokejista.

Právě on se nakonec postaral o vítězný gól celého střetnutí. Hned zkraje prodloužení dostal luxusní nahrávku a střelou z první nedal brankáři žádnou šanci. "Jsem spokojený. Naše formace hrála aktivně, přitom jsme spolu nastoupili více méně poprvé a rozuměli jsme si. Budeme rádi, když v tom budeme moci pokračovat. Doufám, že jsme si řekli o šanci a ukážeme, že to nebyly jen dvě třetiny, ale že tak dokážeme hrát pořád," věří Chaloupka.

Před zápasem by Porubští dva body určitě brali jako velkou ztrátu, ale vzhledem k průběhu utkání je musejí brát všemi deseti. Na jásot to každopádně není, vstup do nové sezony zkrátka svěřencům trenérů Smetáka a Kotaly nevyšel úplně dle představ. "Chybí nám pohoda. Nevím, čím to může být. Myslím, že se z toho časem dostaneme a budeme šlapat jako třeba v play-off, které nám sice nevyšlo, ale hráli jsme perfektní hokej," zakončuje.