Chceme vyhrávat, nelze si myslet, že s Havířovem by se vše změnilo, ví nejlepší bek turnaje Urbanec

Patrik Rošič, 11.08.2019
Náročný turnaj, který přinesl pro každého soupeře v pěti dnech čtyři utkání, je minulostí. Domácí Poruba se na osmém ročníku O pohár RT TORAX umístila na celkovém druhém místě. To první zaujalo polské Jastrzębie a třetím tým z Katovic. Jak poslední pohárové utkání zhodnotil PATRIK URBANEC, a co očekává od Visegrándského poháru nejlepší obránce turnaje? „Čekám dlouhou cestu,“ směje se.

Poruba nakonec přetlačila Katovice 2:1 po nájezdech v přímém souboji o druhé místo, docela jste se ale nadřeli, že?
„Odehráli jsme čtvrtý zápas v pěti dnech. Bylo to těžké fyzicky i psychicky, člověk je hodně unavený a musí jít do toho zápasu. Chtěli jsme to vyhrát hlavně pro diváky a kvůli týmové pohodě, jsme moc rádi za výhru. Katovice měly lepší pohyb než my. Na začátku druhé třetiny se náš pohyb trochu vyrovnal, a když už se člověk dostane do tempa, tak se zrovna rozbije plexisklo. Potom už to byla taková hra na sekání. Díky Hynkovi jsme v nájezdech vyhráli, neboť pochytal spoustu šancí.“

Čtyři zápasy v pěti dnech… Letos se turnaj trochu změnil, hrálo se systémem každý s každým, přibylo jedno utkání, jak moc to bylo letos náročné?
„Utkání proti Debrecenu nebylo náročné jako ty ostatní zápasy. Je začátek sezóny, všichni jsou plní sil, ale já si myslím, že jsme měli dost natrénováno, abychom takové zápasy zvládali. Turnaj byl náročný a nohy už taky pomalu bolely. Jsem rád, že to je za námi.“

Opticky to vypadalo, že Katovice byly nejtěžším soupeřem, zatímco Šumperk naopak hodně houževnatý, dá se to tak říct?
„Myslím si, že únava hrála hlavní roli. Šumperk hrál fakt dobře, hrají druhou ligu, takže jsem byl docela překvapený, jak hráli na turnaji. Proti Katovicím nám chvíli trvalo, než jsme rozjeli nohy, a vypadalo to, že to byl nejtěžší zápas. Jak se jim moc nedaří, tak potom moc nehrají hokej, jen do všech najíždějí a sekají.“

Byl jste vyhlášen nejlepším obráncem turnaje, připadáte si tak?
„Ani nevím, moc mi to tak nepřišlo. Možná mě vyhlásili, protože jsem dal ty dva góly. Ostatní zápasy jsem nesledoval, tak nedokážu sám posoudit. Vážím si ocenění, které je zadostiučiněním mojí práce.“

Daniel Dolejš byl minulý rok v bráně dlouho dobu neohrozitelnou jedničkou. Letos to vypadá mezi Hynkem Kůdelou a Frederikem Foltánem na vyrovnaný souboj o post jedničky, a jak jim může obrana pomoci?
„Oba brankáři chytali velmi dobře. Hynek je možná trochu víc zvyklý na náš styl hry, jelikož s námi hrál minulou sezónu, takže ví víc než Frederik. Ale věřím, že i on se do našeho stylu dostane. Jak říkám, oba odvedli výborné výkony a je na nás, abychom jim více pomáhali. Musíme se naučit lépe blokovat střely, protože to nám ještě moc nejde.“

Hynek Kůdela se proti Katovicím přeci jen trochu víc zapotil a dosti nakonec pomohl k výhře a ke stříbrné medaili…
„Hynek ukázal, že je výborný gólman a podržel nás. Díky Hynkovi jsme i vyhráli.“

V úterý se v rámci Visegrádského poháru jede do slovenské Detvy, co se dá od poháru a od soupeře čekat?
„Čekám dlouhou cestu, jinak nevím co mám očekávat. Vím, že hrajeme na Slovensku, ale nikdy jsem tam ještě nebyl. Od kluků vím, jak vypadá stadion. Jdeme do poháru s tím, že chceme vyhrát. Nemůžeme jít do sezóny s tím, že v přípravě budeme tady prohrávat a pak si myslet, že v prvním kole proti Havířovu se všechno změní.“