Budeme se snažit co nejlépe odčinit ten debakl, věří Aleš Kilnar

Lukáš Bajgar, 16.11.2015
Necelých čtyřiadvacet hodin dělí hokejisty HC RT TORAX Poruba 2011 od dalšího střetnutí, tentokráte svěřenci Tomáše Sršně zavítají do tatrováckého města, Kopřivnice. A zatímco se Ostravští v sobotu museli poklonit výkonu Frýdku-Místku, kterému podlehli vysoko 3:12, čeká kopřivnické hráče obhajoba neuvěřitelného vítězství 18:5 proti poslední Karviné. "Na zápas s Frýdkem-Místkem musíme zapomenout a připravit se na zápas s Kopřivnicí," burcuje kabinu křídelní útočník Aleš Kilnar.

Sobotní utkání v rámci devatenáctého kola II. hokejové ligy přineslo dva nečekané výsledky, pejorativně řečeno - debakly. Kopřivnice smetla trápící se Karvinou 18:5 a dvacítce moc nechybělo. Tím druhým, pro ostravské fanoušky bohužel, byla porážka Poruby na ledě Frýdku-Místku 3:12. Jakoby chtěli domácí potrestat své první letošní zaváhání právě s Porubou a také vrátit páteční debakl mateřského Třince od Vítkovic v poměru 0:7. "S Frýdkem-Místkem jsme sehráli opravdu nepovedený zápas," mračí se šikovný forvard Aleš Kilnar. "Před zápasem jsme si něco řekli, ale bohužel se nám to nepovedlo splnit a po prvních pěti minutách byl stav snad 5:0 pro domácí. A bylo po zápase... Zbytek utkání jsme už dohrávali v křeči a nakonec z toho byl výsledek, jaký byl."

"Na zápas musíme co nejrychleji zapomenout a připravit se na úterní duel s Kopřivnicí, která má poslední dobou formu," dodává sebevědomě hráč s šestnáctkou na zádech. "V neděli jsme dostali volno, bylo tedy dost času si odpočinout." HC RT TORAX Poruba 2011 nezažívá stabilní období, zatímco v úvodních kolech se dalo spolehnout na pravidelnou porci bodů, přišlo po vítězství nad Frýdkem-Místkem v osmém kole mírné vystřízlivění a body se začínaly ztrácet a tým padat tabulkou. "První čtvrtina soutěže se nám povedla, ve druhé to jde už hůře," hodnotí nejproduktivnější hráč Porubských, autor dvaadvaceti bodů za šest branek a šestnáct asistencí. "Některé týmy proti nám změnily taktiku oproti první fázi, více se zaměřily na obranu a nám se pak hraje hůře," vysvětluje možné příčiny postupného ústupu z čelních pozic druholigové tabulky.

Co lze vzkázat všem fanouškům HC RT TORAX, kteří neúnavně fandí na domácích zápasech, a co více, v letošním ročníku čím dál tím častěji ve větších houfech vyrážejí také na venkovní utkání? "Budeme se snažit ten debakl co nejlépe odčinit! Takové zápasy prostě v hokeji jsou a stává se to i lepším týmům."