Asistent Aleš Kilnar zlomil střelecké trápení. Ještě doženu Davida Zachara, usmívá se

Adam Bagar, 05.10.2015
Ať už jste sledovali sobotní brankostroj s Novým Jičínem doma prostřednictvím textového online přenosu, nebo snad osobně na porubském stadionu, nemohli jste jistě nevidět ani neslyšet ten obrovský balvan. Jaký? Přece ten, který spadl útočníku Aleši Kilnarovi ze srdce! Dvaadvacetiletý mladík se dosud nevídaně střelecky trápil a sbíral "jen" jednu asistenci za druhou. Ovšem i on už se dočkal a při svém pětibodovém představení se jednou trefil do černého. "Už mi to neproměňování šancí docela lezlo na hlavu. Ale věřím, že se to už teď zlepší," přiznává Kilnar, jenž je dvorním nahrávačem střelce Davida Zachara. Elitní útočná formace Chaloupka – Zachar – Kilnar ostatně nasbírala po sedmi kolech už neuvěřitelných 38 bodů!

Úleva Aleše Kilnara, který rozvlnil síť po šikovné teči, byla patrná. "Opravdu se mi ulevilo. Měl jsem docela smůlu a jsem fakt rád, že jsem to konečně zlomil. Žádná hokejová krása to nebyla, ale i to se počítá," culí se mladý útočník, jehož střeleckou krizi probírali také spoluhráči a když ve 37. minutě překonal Kohna, kapitán Jan Chaloupka mu dokonce přivezl puk. "Bral to jenom jako takovou srandičku," směje se Kilnar, který své letošní konto rozšířil už na dvanáct bodů.

K jediné trefě přidal jedenáctku asistencí. A nabízí se tak otázka, zda je skutečně takovým nahrávačem, nebo je to spíš věc náhody. "Když vidím někoho z formace líp postaveného, tak mu samozřejmě nahraju. A mám tam navíc Davida Zachara, který má extrémní střeleckou formu. Vše, co mu pošlu, tak je z toho gól," říká pobaveně Aleš Kilnar a vzápětí chválí Zacharovu fazónu. "Vystřílel nám už dvanáct gólů. Na co sáhne, to mu tam spadne," hlásí útočník, jenž mu může koncovku závidět.

"Ten rozdíl je až zarážející, ale já ho ještě doženu. Věřím, že mi to tam už začne padat," přeje si jeden ze členů elitní útočné formace, která dohromady zapsala už 38 bodů. "Myslím, že jsme si parádně sedli a jsme hlavně rádi, že to tam Davidovi padá. Snad se nám úplně stejně bude dařit i ve zbytku sezony." Do ní Poruba nevstoupila vůbec zle, vyhrála pět ze sedmi zápasů a na kontě má čtrnáct bodů. Naposledy navíc rozstřílela Nový Jičín a divákům nabídla velmi kvalitní hokej.

"Dvě třetiny byly z naší strany super. Skoro všechno nám tam spadlo. I trenér Sršeň hodnotil utkání kladně a pochválil nás. Myslím, že fanouškům se to muselo líbit, padlo hodně gólů a byly k vidění velice pohledné akci," má jasno Kilnar. Už ve středu však RT TORAX poměří síly se suverénním Frýdkem-Místkem a to bude jiná káva. "V přípravě se nám proti nim nevedlo, musíme se dobře připravit a poctivě bránit. Šanci na výhru máme," zakončuje odhodlaně Kilnar.