Akce „TÝDEN HOKEJE“ děti bavila, účast byla fantastická

Gabriela Juříková | Foto: Petr Luba, 23.01.2017
Celorepubliková akce Českého svazu ledního hokeje, která proběhla v některých klubech v září loňského roku, byla odstartována opět v pondělí 23. ledna. Tento den si mohly děti z blízkého i širokého okolí porubské RT TORAX ARENY vyzkoušet bruslit pod vedením zkušených hokejových trenérů. Všichni příchozí byli přivítáni generálním manažerem klubu HC RT TORAX Poruba Pavlem Hinnerem, pak se dověděli jak od trenéra Mojmíra Kotase, tak od mentora akce, olympijského vítěze a zástupce hokejového svazu Davida Moravce, proč vést děti ke sportu a proč zvolit zrovna hokej. A kolikže přišlo dětí? Tak velkou účast možná nečekal nikdo! Akce „Pojď hrát hokej!“ se na porubském ledě zúčastnilo neuvěřitelných sedmdesát osm malých bruslařů, fantastické!

Celá akce začala v 16:30, kdy rodiče vyplnili formuláře, na jejichž základě dostaly děti od trenérů Petra Trojana, Karla Suchánka a Romana Mrázka reprezentační dres, odznáček a sladkost. Na dres jim bylo napsáno jméno a přidána nálepka na přilbu pro lepší identifikaci dětí na ledě.

Po krátké prezentaci, která obeznámila příchozí rodiče a rodinné příslušníky, co obnáší pro rodinu dát dítě na hokej, co vše daný klub může nabídnout a poskytnout pro sportovní růst dítěte, se všichni za doprovodu maskotů Lva a kocoura Porubáka přesunuli na hlavní ledovou plochu RT TORAX ARENY, kde byly předvedeny ukázky tréninku předškolních dětí i dětí první a druhé třídy základní školy.

Poté mohly na led i příchozí děti, kterým se věnovali trenéři Petr Rambousek, Mojmír Kotas, Květoslav Foltýn, Marek Šinal, Jiří Trembáč a Petr Bolek. Po prvotních bojácných krůčcích se osmělovaly víc a víc a při společném focení s maskoty, trenéry a Davidem Moravcem už byly na ledě skoro jako doma. Ony totiž hozené tenisové míčky vybízely ke hře a bruslení už pak některým přišlo jako přirozená věc.

HC RT TORAX Poruba děkuje všem rodičům a rodinným příslušníkům, že děti na tuto báječnou akci přivedli a věříme, že si odnesli spolu s dětmi skvělý zážitek. S některými hokejovými talenty jsme se možná v klubu neviděli naposledy. Z osmasedmdesáti dětí se jistě najde mnoho nových hokejových nadějí. Co vy na to? Přijdete do porubské hokejové rodiny?

Fotogalerie z akce