AKTUALIZACE O VIDEO: Vyjádření klubu k utkání ve Valašském Meziříčí

René Chyla, Lukáš Bajgar, 13.11.2017
Duel devatenáctého kola druhé ligy se do paměti porubských a rozhodně i valašskomeziříčských hráčů, fanoušků i funkcionářů zapsal opravdu tlustou čarou. Vše vyvrcholilo závěrečnou pětiminutovkou, v níž největší emoce vzbudila vyrovnávací branka Ostravanů na 2:2, která po následné konzultaci byla ale odvolána. Zápas přitom favorit pod hlavičkou HC RT TORAX rozehrál dobře, nicméně o své vedení v průběhu utkání přišel a v závěru musel nakonec dotahovat. Své k tomu měl co říct také generální manažer HC RT TORAX Poruba 2011 Pavel Hinner.

Jak se zpětně díváte na utkání ve Valašském Meziříčí?

Bylo to jedno z těch nepovedených utkání, kdy začneme vlažně a pak výsledek honíme v poslední třetině. Je to problém, na který se musíme zaměřit a začít hrát od prvního buly až do konečného hvizdu. Hráči si musí uvědomit, že se nikdo neporazí sám a obzvlášť proti nám se každé mužstvo vyhecuje a bude bojovat o náš skalp. Všechna mužstva mají kvalitní hráče a my musíme nastupovat s respektem ke každému utkání, jinak se budou vítězství rodit obtížně. Myslím si, že jsme měli více ze hry a neproměnili spousty vyložených šancí, kdy jsme skončili na výborném gólmanovi Michalu Šurém. Ta spousta faulů, z nichž některé byly naprosto zbytečné a při nichž měl pan rozhodčí Vaněk někdy přísnější metr, nás také stojí spousty sil, ale hlavně nás oslabení vyvádí z tempa a ofenzivního pojetí hry. O tom si budeme muset v kabině promluvit.

Ten závěr byl ale velmi vyhrocený, zejména kvůli brance, která byla nejdříve uznána, poté zase odvolána...

Rozhodčí absolutně neměl cit pro hru a jeho arogance jej v tom jen utužovala. Ten samotný závěr byl už jen vrcholem jeho marnosti. Nejprve vyloučí necitlivě domácí hráče a pošle je do tří místo toho, aby už do utkání nezasahoval, nechal jejich hráče dohrát zápas a trestal pouze vyložené fauly. Ovšem stalo se a nám se naskytla přesilovka šesti proti třem. My dáme jasný gól, rozhodčí stojící v těsné blízkosti branky přesvědčivě signalizuje uznání branky, vše je naprosto zřejmé z fotografie, brankový svítí červeně a domácí hráči odjíždějí sklesle ke střídačce. Nebylo vůbec co řešit, gól na 2:2. Nevím, čím ho domácí hráči přesvědčili, že branku neuznal, ale takto se rozhodčí nemůže v žádném případě zachovat, navíc když je přesvědčen o svém verdiktu. Tím tedy rozhodčí zastavil hru a vlastně znemožnil odražený puk od zadní tyčky Zacharovi, nebo Fojtíkovi vrátit zpět do zcela prázdné brány. Je to hrubé pochybení, které jednoznačně ovlivnilo výsledek a konečně i samotný závěr utkání. Budeme požadovat potrestání tohoto pana rozhodčího Vaňka, který si musí uvědomit, že hráči také hrají za peníze a prémie a on jim je svým pochybením vzal. Doufám tedy, že mu je také kompetentní osoby odeberou, nebo bude brát odměnu, ať to odpíská, jak to odpíská? Hráči jsou za špatné výkony, fauly, nesportovní chování pokutováni, a tak doufám, že se totéž stane i na opačné straně.

Neuznaný gól vzbudil pořádně silné emoce, dají se v takové situaci ještě udržet nervy?

Není se co divit, hráči bojují, vyrovnají, mají možnost utkání zvrátit na svou stranu a někdo je o to svou marností a arogancí připraví. Na jedné straně radost domácích, na druhé křivda a zklamání, jinak to dopadnout nemohlo. Nedokážu si představit, že by někdo takovou křivdu snesl bez emocí. Dalším pochybení rozhodčího přišlo při šarvátce Jana Puškára s Miroslavem Mikelem, ostatní stojí, nezasahují a to včetně porubského Adama, který následně nepochopitelně dostává trest za hrubost a vznese komentář k rozhodčímu „Vždyť je to vaše práce, vaše chyba a za co já" a dostává se mu dostává odpovědi "Vy zkur*** Ostraváci“ spolu s trestem 2+10+TH. Toto je vrchol arogance a neúcty k hráčům. Jak chce tento rozhodčí trestat hráče za nesportovní chování a brát registrační průkaz, když se sám chová velice nesportovně. Škoda, že někteří domácí hráči nenašli odvahu říci, že to byla regulérní branka, když to potvrzovali svým kamarádům, našim hráčům. Je to jen jeden z mnoha zápasů, pro nás z toho plynou určitá ponaučení, kterých se musíme vyvarovat. Někteří hráči možná najdou k sobě navzájem více respektu, úcty a fair play chování no a snad si i rozhodčí Vaněk z tohoto zápasu něco vezme.

Video neuznané branky Vladimíra Luky

Gólová situace zpomaleně