A-tým přívítal na tréninku nové naděje porubského hokeje, ratolesti z MŠ Sluníčko

René Chyla, 09.02.2018
Trénink porubských hokejistů ve čtvrtek 1. února byl jeden z těch nevšedních. Na jeho konci se totiž na led spolu s hokejisty HC RT TORAX Poruba 2011 dostala také malá skupinka přihlížejících ratolestí ze soukromé mateřské školy Sluníčko z Ostravy-Poruby.

Již zmíněná mateřská škola už před nedávnem zhlédla jeden z dopoledních tréninků a ve čtvrtek 1. února přišla po domluvě s generálním manažerem a trenéry také jedinečná možnost vyzkoušet si profesionály ledovou plochu. „Ve školce máme v průběhu roku různá vzdělávací témata, přičemž v této době probíráme zimní sporty. Věděli jsme, že nedaleko od nás trénují také hokejisté, takže jsme se informovali, zda bychom se na jeden z tréninků nemohli přijít mrknout. Prosba byla vyslyšena, a jelikož i děti byly ze zážitku nadšené a neustále ve školce hokejisty napodobovaly a malovaly je, tak jsme se rozhodly požádat místní klub o tento nevšední zážitek,“ září spokojeností ředitelka mateřské školy Bc. Michaela Slívová. „Velmi děkujeme generálnímu manažerovi, trenérům a samozřejmě i hokejistům klubu, že se nás ujali. Děti jsou opravdu nadšené,“ dodala. Hosté nakonec nakoukli také do šatny A-mužstva, kde pro ně bylo připraveno malé občerstvení, za což jim ratolesti předaly ručně vytvořené výkresy. Děti naopak obdržely dres s podpisy všech hráčů A-týmu.

A co že se dětem naopak líbilo nejvíce? Vyrostou z nich noví hokejisté?

Jonáš (3 roky): Nejvíce se mi líbil led a čáry na ledě. Pak jak jsme byli v šatně u hokejistů a jak jsme spolu bruslili a ten pán se mi líbil.

Honza (4,5 roku): Jak jsem jezdil na té brance se Štěpánem.

Štěpán (5 let): Mi se líbilo, jak nás vozili na tom ledě a na té brance.

Eliška (4,5 roku): Ti kluci se mi líbili a ten led a ty brusle a helmy.

Charlotte (4,5 roku): Mi se líbilo, jak mě zvedl a bruslil se mnou.

Ethan (3,5 roku): Jak jsme jezdili na tom ledě a jak hráli.

Mareček (2,5 roku): Jak jsme bruslili a jak jsme snědli koblížek.

Kristýnka (3 roky): Jak jsme se fotili na tom ledě, ten pán jak nás fotil.

Foto: René Chyla, Michaela Slívová