Chceme spolu s fanoušky slavit vítězství, těší Korkiakoskiho nové angažmá

Lukáš Bajgar, 22.05.2020
Přestupovou senzací Chance ligy je zajisté příchod bodového mága ze země tisíce jezer, Markuse Korkiakoskiho. Osmadvacetiletý forvard za dva roky v Česku posbíral neskutečných 120 kanadských bodů a na jeho další explozi čekají fanoušci v novém působišti, porubském HC RT TORAX. „Cíle si stavíme společně s týmem, ale playoff je samozřejmostí,“ říká odhodlaně ofenzivně laděný Fin.

Markusi, vítejte v Porubě! Jak se zrodil váš přestup z Litoměřic právě do HC RT TORAX?
„Děkuji. V Litoměřicích jsem zažil krásné dva roky, ale už jsem na sobě cítil, že bych potřeboval nové výzvy. Věřím, že dalším krokem mé kariéry je právě Poruba.“

Momentálně jste nejlepším zahraničním hráčem v Chance lize – a to k tomu stačily pouhé dva roky – cítíte se nějak výjimečně? Získat více než sto kanadských bodů za dva roky…
„Tak určitě je to zásluhou tvrdé práce, ale také jsem měl štěstí na výborný nejen tým, ale i spoluhráče, což nám dohromady pomáhalo odevzdávat dobré výkony.“

Co vidíte za svým úspěšným tažením Chance ligou?
„Má poslední finská sezóna byla opravdu hrozná, myslím, že jsem šel do sebe a změnil svůj přístup, když jsem přestoupil do Francie, a nastavený trend pokračoval v Litoměřicích. Užíval jsem si hokej daleko více, tolik jsem nepřemýšlel, jen jsem hrál. Ale Litoměřicím jsem velice vděčný, a celkově celé organizaci (hráči, trenéři a realizační tým), že mě posunovala kupředu vydávat ze sebe to nejlepší.“

Už jste měl čas – vyjma utkání v minulosti – nějak poznat Ostravu?
„Vůbec, zatím jsem v Ostravě byl jen na zápasech, ale už se těším, až tam přijedu a poznám ji.“

A když už budete poznávat novou destinaci, máte v současném kádru HC RT TORAX nějakého řekněme kamaráda?
„Osobně zatím nikoho v týmu neznám, ale taky se těším, až se se spoluhráči a s realizačním týmem seznámím.“

Jaké máte personální cíle pro další ročník?
„Osobně chci hrát každým rokem svůj nejlepší hokej, jaký jen umím. S týmem si myslím, že cíle stanovíme společně později, ale playoff je samozřejmostí.“

Čili co byste vzkázal fanouškům?
„Doufám, že budou chodit na naše zápasy a že nás podpoří, abychom mohli spolu slavit naše vítězství.“

Přesto to máte nyní do Poruby daleko… Jak se na novou sezónu individuálně připravujete?
„Cvičím společně se svými kamarády. Běháme, chodíme do posilovny a prostě děláme základní cviky. Taky hraju různé míčové hry – florbal, tenis nebo squash. A v červnu se už chystám na led si zahrát hokej.“