SEZÓNA 20/21: Útočníci II. – Už tak nabitou ofenzívu vyšperkuje Korkiakoski

SEZÓNA 20/21: Útočníci II. – Už tak nabitou ofenzívu vyšperkuje Korkiakoski

Lukáš Bajgar, 09.05.2020
Kat Porubských, takové přízvisko do letošního jara honosilo Markuse Korkiakoskiho, novou akvizici HC RT TORAX Poruba 2011. V následující sezóně předvede svou brilantní hru finský hráč právě v dresu ostravského celku. „Markus Korkiakoski se připravuje individuálně ve Finsku, už nyní se těšíme, až jej prvně uvidíme v našem dresu,“ raduje se generální manažer Pavel Hinner.

Prvním potvrzeným hráčem do útoku je v médiích dávno propíraný Markus Korkiakoski, finský fenomén, který do české ligy vtrhl ve velkém stylu. Projekt Dukla, jenž má své sídlo v Litoměřicích, přivedl tohoto šikovného hráče před dvěma sezónami a určitě nelituje. Za pouhé dva roky se stal vůbec nejlépe bodujícím cizincem v Chance lize! Za dva roky si ve 116 utkáních připsal neskutečných 120 (50 + 70) kanadských bodů.

Ze spolupráce s Korkiakosim těžil například i Vojtěch Střondala, jenž po boku nyní již porubského kanonýra vybojoval stabilní extraligové místo v Kometě Brno. Samotný Markus Korkiakoski prošel mládežnickými výběry Kärpätu, ale první opravdu velkou štací byla až francouzská nejvyšší liga, v dresu Strasbourgu v základní části v 19 kláních získal 9 (3 + 6) bodů, aby naplno vybouchl v playoff s impozantní bilancí 10 (3 + 7) KB v šesti utkáních.

V perexu článku bylo užito možná až silné označení „Kat Porubských“, proč? Vysvětlení je jednoduché, v roli protivníka HC RT TORAX nastoupil v deseti utkáních a to se statistikou 21 (9 + 12) bodů! Hned třikrát slavil čtyřbodový zisk, jednou dokonce za čtyři branky.

Foto: www.hclitomerice.cz

Statistika Markuse Korkiakoskiho dle EliteProspects.com