Druhý zápas předkola se odehraje bez diváků

Pavlína Vítková, Patrik Rošič, 10.03.2020
Český hokej na úterní tiskové konferenci reagoval na rozhodnutí Bezpečnostní rady státu, která kvůli koronaviru zakázala pořádání veřejných akcí s účastí přesahující sto osob. Druhý zápas předkola mezi Porubou a Jihlavou tak proběhne bez diváků.

„Záleží na klubu, jestli tam pustí alespoň těch sto diváků, nebo vůbec ne," uvedl prezident Českého hokeje Tomáš Král. Na porubský stadion tak budou vpuštěni alespoň celoroční permanentkáři. Vstup jim bude umožněn přes vrátnici.

Na středu je naplánována mimořádná schůzka, na kterou přijedou zástupci extraligových i prvoligových klubů. „Chceme si o tom popovídat, jak to vidí ostatní," uvedl Král. „Určitě chceme odehrát předkolo play off. Pak se pobavíme o tom, zda by nebylo dobré další kola třeba odložit. Ta situace se mění každou chvíli."

Co se týče mládežnického hokeje, tam to bude podobné jako u profesionálních soutěží. Bude se pokračovat, jenže i tady bude stejná podmínka. Utkání může přijít navštívit maximálně sto diváků.

Další osud Chance ligy tak zatím není jasný. Podrobnosti proto budou uveřejňovány postupně.