Turnaj O Slezský pohár města Opavy vyhráli porubští junioři

Gabriela Juříková, 15.08.2019
Do přípravných zápasů vpadli rovnýma nohama a ve dvou dnech si odbyli hned čtyři utkání. A lépe začít rozhodně nemohli! V sobotu 10. a neděli 11. srpna se porubští junioři pod vedením trenérů Miroslava Bahníka a Tomáše Sršně zúčastnili turnaje v Opavě. Ve čtyřech zápasech hraných na 3x15 minut porazili domácí Opavu, Šumperk a slovenské týmy MHK32 Liptovský Mikuláš a HK Ružinov 99 Bratislava. Takže bez ztráty bodů, s parádním skóre 21:4 a poměrem střel 111:71 získali Porubští pohár pro vítěze. Nejlepším střelcem turnaje se stal Richard Bořuta (7+1), cenu pro nejlepšího hráče týmu převzal po sedmibodové exhibici (1+6) Tomáš Havlík.

Hokejový klub Opava – HC RT TORAX Poruba 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Sestava Poruby:
Fichna – Havlík, Zajíc, Pitucha, Debnár – Béreš, Pavlík, Bořuta – Morávek, Stodůlka, Barčák – Anlauf, Lambert D., Hlaváč.

HK Mladí Draci Šumperk – HC RT TORAX Poruba 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Sestava Poruby:
Lambert J. – Havlík, Zajíc, Pitucha, Debnár – Béreš, Pavlík, Bořuta – Morávek, Stodůlka, Barčák – Anlauf, Lambert D., Hlaváč.

MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš – HC RT TORAX Poruba 2:4 (0:1, 1:3, 1:0)
Sestava Poruby:
Pawlas – Havlík, Zajíc, Pitucha, Mrozek, Macias Kac. – Béreš, Pavlík, Anlauf – Morávek, Stodůlka, Barčák – Bořuta, Halata.

HK Ružinov 99 Bratislava – HC RT TORAX Poruba 1:11 (0:6, 0:4, 1:1)
Sestava Poruby:
Fichna – Havlík, Zajíc, Pitucha, Mrozek, Macias Kac. – Béreš, Pavlík, Anlauf – Morávek, Stodůlek, Barčák – Bořuta, Halata.

Více podrobností naleznete u jednotlivých zápasů v sekci „Junioři“ pod přípravou.