Příprava na prvoligový kolotoč nabere na obrátek, co Porubské čeká?

Příprava na prvoligový kolotoč nabere na obrátek, co Porubské čeká?

Lukáš Bajgar, 30.04.2019
Hokejový klub RT TORAX Poruba 2011 zakončil svou úvodní prvoligovou sezónu již koncem února, po několika málo měsíční pauze se již všechny síly pomalu vrhají na následující ročník. Co tedy hokejisty porubského celku v letním období čeká a nač se mohou naopak těšit fanoušci ostravského celku těšit? Především na atraktivní Visegrádský pohár!

HC RT TORAX Poruba 2011 zahájí suchou přípravu v pondělí 13. května, zakončí ji v pátek 5. července. Mezitím by měli hráči strávit týdenní pobyt v Luhačovicích v rámci soustředění. Následovat bude dovolená, kterou zakončí Holaňovi svěřenci 22. července nástupem na suchou přípravu a následně 25. července prvním skluzem na ledové ploše.

Do diářů si můžete již zapsat termín tradičního TORAX CUPu, ten se odehraje v termínu od středy 7. srpna do soboty 10. srpna. Mimo jiné se v srpnu sehrají ještě tři připravná utkání.

Velikým tahákem bude již třetí, pro Porubu premiérový, ročník Visegrádského poháru, jehož první fáze se odehraje v rámci přípravného období, následující kola v průběhu sezóny. Zatímco předešlé dva ročníky sehrávaly na turnaji mezi sebou zápasy týmy ze Slovenska a z Maďarska, letošní nárůst o celky Česka a Polska zvednou punc celé soutěže. Dle zatím předběžných informací by se turnaje, kromě Poruby, měl zúčastnit také Havířov, polský Nowy Targ s Katowicemi, maďarský MAC Budapešť a o dalších účastnících se jedná.