Páťáci v Krnově vybojovali bronzové medaile

Petr Trojan, Gabriela Juříková, 06.04.2019
Od pátku do neděle, šest týmů z Čech, Moravy a Slovenska to byly ingredience turnaje „O štít města Krnova.“ Mladší svěřenci trenérů Trojana a Foltýna si sezónu prodloužili na československém turnaji ve dnech 29. – 31. března. S velkou podporou na tribuně pokořili porubští páťáci Jaroměř, Bánské Bystrici neumožnili skórovat, a přestože v základní skupině pořádajícímu týmu podlehli, v souboji o třetí místo zabojovali a po zásluze si odvezli cenný kov.

Hrálo se systémem každý s každým. Zápas byl rozdělen na dva samostatně bodované poločasy. Po základní skupině se hrály zápasy o konečné umístění. To vše čekalo na malé velké hokejisty a hokejistky, jako porubskou Katku Pěnčíkovou. HC RT TORAX Poruba měl v kádru hráče ročníku 2008, doplněný třemi hráči ročníku 2007.

„V pátek po obědě vyrazila početná výprava 18-ti hokejistů, rodičů a členů realizačního týmu do podhůří Nízkého Jeseníku, města Krnova. Všichni natěšeni na dny plné hokeje, dovednostních soutěží na ledě a legrace mimo led. Penzion Rajf se nám stal třídenním azylem, zimní stadion Krystal dějištěm litých bojů,“ vzpomíná na turnajovou účast trenér Trojan a jedním dechem dodává „byl to závěr sezóny jak měl být. Celý tým bojoval srdcem a jeden za druhého. Předvedl spoustu oku lahodících hokejových akcí a za hlasité podpory části tribuny se úspěch zákonitě dostavil. Pohár za třetí místo, bronzové medaile a další ceny pro všechny zúčastněné byly zcela zasloužené. Hoši a Kačko, děkujeme.“

Soupiska Poruby:
Láryš, Vojáček, Planka, Šima, Pěnčíková, Závišek, Foltýn, Kanich, Štěrba, Kubečka, Krajc, Šipula, Pavol, Kocián, S. Smetana, Břuska, Kopecký, Schoffer

Výsledky zápasů základní skupiny:
HK Krnov – HC RT TORAX Poruba 4:2, 3:0
HC RT TORAX Poruba – HCM Jaroměř 2:1, 1:1