Obrat o 180°. Poruba polskou extraligu nedoplní

Redakce, 19.06.2017
Dlouhá jednání vedení hokejového klubu HC RT TORAX Poruba 2011 o zahájení následující sezony 2017/2018 mimo tuzemskou krajinu dospěla do svého konce. Ačkoliv byla účast v polské extralize mnoha nejen fanoušky brána za hotovou věc, nyní je všechno jinak. Porubští hokejisté alespoň částečně tedy utlumí rozpad východní skupiny druhé ligy, na jejíž mapě tak A-mužstvo ani v následujícím roce chybět rozhodně nebude. RT TORAX tak nepřijde o slezská derby s Opavou, či vypjaté duely s Hodonínem nebo Šumperkem. Polské týmy přehlasovaly účast HC RT TORAX Poruba 2011 v poměru 6:4 v jeho neprospěch. Bližší informace přineseme v průběhu úterý.

Porubským borcům tedy štace do stánků účastníků polské nejvyšší hokejové soutěže alespoň na jeden rok odpadají. Co ale také pomalu odpadá, jsou účastnící druhé ligy. Po postoupivším Vsetínu, který zpestří vody WSM ligy, ohlásila definitivní konec také brněnská Technika. Ve východní skupině se původně měly znovu objevit i Moravské Budějovice, ty ale nakonec figurují ve skupině Střed a východní divizi druhé ligy tak bude hrát zřejmě pouhá osmička mančaftů, které se mezi sebou utkají šestikolově a do playoff postoupí šest z nich. Mezi osmi kluby, které poslaly přihlášku do II. ligy je aktuálně i Orlová, nicméně její účast je stále velmi nepravděpodobná, a tak je možné, že model třetí nejvyšší soutěže ještě dozná velkých změn.

Aktuální účastníci II. ligy skupiny Východ

1.HC RT TORAX Poruba 2011