Hry IX. Zimní olympiády dětí a mládeže v Chebu a Karlových Varech za účasti porubských hráčů

Gabriela Juříková, 18.01.2020
Skoro souběžně se Zimní olympiádou v Lausanne budou probíhat Hry IX. Zimní olympiády dětí a mládeže ve městech Cheb a Karlovy Vary. V mnoha zimních sportech se střetnou výběry jednotlivých krajů naší země. V týmu ledního hokeje Moravskoslezského kraje bude mít zastoupení i HC RT TORAX Poruba a díky výborným bruslařským schopnostem je jeden porubský hráč nominován i do rychlobruslařské soutěže.

Do kraje Krušných hor se v drese Moravskoslezského kraje podívají spoluhráči Adély Wojnarové, která v pátek 17. ledna rozehrála s reprezentací turnaj v Lausanne. Deváťáci Maxim Vehovský, Ilja Kovalčík, Tadeáš Kalužík a Maxim Michalčík s dalšími nominovanými hokejisty kraje odehrají turnaj v KV ARENĚ. V pondělí 20. ledna budou již v 9 hodin připraveni soupeřit s Pardubickým krajem a v 16 hodin pak s Královéhradeckým.

Dalšími soupeři jim ve skupině bude výběr Hl. m. Praha, Ústecký, Středočeský a domácí Karlovarský. 23. ledna bude turnaj vrcholit na ZS v Chebu, kde budou probíhat semifinále a zápasy o umístění, včetně finálového duelu. Trenéru Luďku Krayzelovi bude na střídačce asistovat porubský Mojmír Kotas.

Podrobný rozpis utkání naleznete NA TOMTO ODKAZU.

Dominik Konečný již dříve zazářil v rychlobruslařských soutěžích a byť je hokejistou, bude Moravskoslezský kraj pro svůj nesmírný bruslařský talent reprezentovat právě v této disciplíně. Soutěže budou probíhat na ZS v Sokolově a rozpis s výsledky naleznete NA TOMTO ODKAZU.